ua en ru

"Нафтогаз" готовий подавати позов на "Газпром" до Стокгольмського арбітражу

Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" готова подавати позов на російську компанію "Газпром" до Стокгольмського арбітражу. Про це на прес-конференції у Києві заявив глава "Нафтогазу" Андрій Коболєв, передає кореспондент РБК-Україна.

"Нафтогаз" готовий подати цей позов. Ми цей позов не подавали... бо хотіли домовитися в комерційному порядку", - наголосив Коболєв.

Українська сторона, за його словами, таким чином не хотіла зривати переговори з РФ.

"У нас була надія, що ми домовимося... Зараз у мене є враження, що справді сенсу немає. У мене є враження, що питання стоїть не " чи подамо?", а "коли подамо?" - сказав Коболєв.

"Ми вважаємо, що у нас є дуже великий шанс на виграш (у Стокгольмському арбітражі, - ред.). Питання в тому, яку ціну буде визначено як коректну і обґрунтовану для України. Всі розрахунки показують, що ця ціна буде нижчою, ніж 385 доларів за тис. куб. м", - зазначив голова правління "Нафтогазу".

Коболєв також висловив свою думку із приводу мотивів Росії.

"Якби "Газпром" запропонував будь-якому європейському споживачеві зафіксувати в договорі, що ціна може регулюватися постановою уряду РФ, то він також отримав би відмову. Така позиція пропонується для того, щоб переговори не відбулися. Якщо вони не будуть успішними, ми маємо велику ймовірність повторити історію 2006 і 2009 рр. Після цього російська сторона, напевно, повернеться до теми будівництва "Південного потоку", будівництво якого було зупинено", - вважає Коболєв.

Тим не менше, українська сторона підтверджує, що переговори можуть проводитися в будь-який час за участю Єврокомісії.