ua en ru

"Лукойл" запустив велике родовище нафти в Західному Сибіру

Найбільший у Росії приватний нафтодобувач Лукойл", намагається відшкодувати падіння виробництва нафти на старіючих проектах, запустив велике Імілорське родовище в Західному Сибіру на півроку раніше запланованого термін, передає Reuters.

Найбільший у Росії приватний нафтодобувач Лукойл", намагається відшкодувати падіння виробництва нафти на старіючих проектах, запустив велике Імілорське родовище в Західному Сибіру на півроку раніше запланованого термін, передає Reuters.

"Родовище введено, хоч і є складнощі із залученням коштів",- сказав Алекперов журналістам на родовищі.

Він не пояснив, які саме труднощі з фінансуванням відчуває компанія.

Присутній на запуску родовища віце-прем'єр РФ з ПЕК Аркадій Дворкович сказав, що уряд для підтримки нафтовидобутку подбає про інвестиції в інфраструктуру, зокрема в будівництво нових нафтопроводів, і допоможе переговорів компаній з банками, у тому числі з азіатськими.

"...Елементи підтримки компаній - робота з нашими банками, податковий режим - (його) стабільність, інвестиції в трубопроводи... активна робота з фінансовими інститутами, які не піддалися спокусі введення санкцій, насамперед з Китайською народною республікою", - сказав Дворкович.

Лукойл, підпавший під санкції США, раніше оголосив, що планує знизити інвестиції в наступному році на 2 мільярди дол.порівняно з планом на 2014 рік у розмірі $20 мільярдів.

Компанія пов'язує скорочення витрат з завершенням низки проектів, а також з санкціями, якими США заборонили продавати обладнання для розвідки нафти найбільшим російським компаніям, включаючи Газпром, Лукойл, Газпромнафта, " Сургутнефтегаз " і " Роснефть, з тим, щоб заблокувати розроблення важковидобувних, шельфових і арктичних ресурсів вуглеводнів.

Алекперов також сказав у середу, що в умовах ембарго на поставки західного обладнання для розробки шельфових і сланцевих покладів російським нафтовиробниками мало б сенс зосередитися на розробці традиційних родовищ.

"Я вважаю, прискорене введення традиційних родовищ міг би компенсувати випадання обсягів видобутку (через санкції)", - сказав глава Лукойлу.

За його словами, в поточному році на Імілорському видобуватиметься 200 тонн сировини на добу, в 2015 році родовище дасть 300.000-400.000 тонн, і протягом 5 років виробництво нафти сягне 3 мільйонів тонн при максимальному розрахунковому обсязі 5 мільйонів тонн у рік. Раніше аналітики оцінювали стелю видобутку на цьому родовищі в 7 мільйонів тонн у рік.

Загальний обсяг інвестицій в родовище, за ліцензію на яке Лукойл в січні 2013 року заплатив на аукціоні майже 51 мільярд рублів - в два рази більше стартового платежу, складе 100 мільярдів рублів за 20 років, сказав Алекперов.

Раніше Лукойл, якому в минулому році вдалося зупинити трирічне падіння видобутку нафти, розраховував запустити Імілорське, одне з останніх великих розвіданих родовищ нафти на материковій території РФ, у березні 2015 року.

Імілорська група родовищ, розташована в Ханти-Мансійському автономному окрузі (ХМАО), має складну структуру покладів і включає Імілорське, Західно-Імілорське і Істочне родовища з запасами близько 194 мільйонів тонн рідких вуглеводнів.

Сумарний видобуток Лукойла в 2013 році, вперше з 2009 року, виросла на один відсоток до 90,8 мільйона тонн, і компанія прогнозує стабілізацію видобутку сировини в поточному році на рівні минулого.

Нагадаємо, раніше "Лукойл" відновив роботу свого нафтопереробного заводу "Петротел" в Румунії.