"Газпром" заявив про перебір газу Україною

Субота 04 лютого 2012 14:52

В Україні минулого тижня був помічений перебір газу. Про це прем'єр-міністру РФ Володимиру Путіну сьогодні доповів заступник голови правління "Газпрому" Андрій Круглов.

Розповідаючи прем'єр-міністру про ситуацію з постачання в ближнє зарубіжжя, Круглов повідомив, що "в Україні минулого тижня був відзначений перебір газу". "У порівнянні з контрактом (контракт 135 млн куб. м щоденного відбору), там було від 150 до 170 млн куб. м газу, і за річним обсягом у нас укладено договір на 27 млрд куб. м. Якщо ось в такому режимі, то далі буде відбір близько 50 млрд куб. м. Навіть більше, Володимире Володимировичу, якщо так і далі піде, буде близько 60 млрд куб. м", - пояснив Круглов.

Путін закликав "Газпром" надати Україні допомогу: "Те, що в рамках 50 млрд куб. м, - це в рамках контракту, а ось те, що більше 50 млрд куб. м, - це виходить навіть за рамки того контракту, який вони хотіли скоротити. Проте потрібно Україні допомагати і в повному обсязі задовольняти її потреби".

При цьому Круглов відзначив, що в даний час "Газпром" не в змозі задовольнити заявки європейських споживачів на додаткові поставки газу понад законтрактованих обсягів. "По далекому зарубіжжю заявки виконуються відповідно до контракту в даний час, ми бачимо, що обсяг заявок збільшився, у нас існує затверджений графік поставок газу в Західну Європу", - заявив Круглов. За його словами, в рамках цього графіка поставки здійснюються, але "додаткові обсяги, які наші західноєвропейські партнери просять поставити", "Газпром" в даний час задовольнити не може.

У свою чергу глава ТОВ "Газпром експорт" Олександр Медведєв, який також брав участь у зустрічі, доповів Путіну про те, що "Газпром" перевиконує свої контрактні зобов'язання щодо постачання газу до Туреччини на 6-8 млн куб. м газу щодня. "По Туреччини йде перевиконання і по суші, і по морю. Близько 6-8 млн куб. М газу на добу, а це немало", - сказав Медведєв.

Також із зустрічі з Путіним стало відомо, що щоденний видобуток газу ВАТ "Газпром" збільшився в порівнянні з минулим роком на 300-400 млн куб. м і зараз становить 1,6 млрд куб. м газу.

"З підземних сховищ ми також щодня виймаємо 630 млн куб. м. У зв'язку з холодною погодою у нас збільшився відбір підприємств комунально-побутової сфери населенням. Це теж десь на 200 млн куб. М газу більше порівняно з минулим роком. Всі заявки ми задовольняємо, ніяких відключень немає. З підприємствами промисловості ми працюємо відповідно до контрактів", - доповів Круглов.

Нагадаємо, що "Нфтогаз" запевняє, що не здійснює додаткових відборів газу із заявлених ВАТ "Газпром" транзитних обсягів, а зростання споживання в Україні компенсує за рахунок відбору газу із українських підземних газосховищ.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся