ru ua

"Газпром" подав на "Нафтогаз" в Стокгольмський арбітраж позов про стягнення боргу 4,5 млрд дол

ВАТ "Газпром" звернулося в Стокгольмський міжнародний арбітраж з позовом до НАК "Нафтогаз України" про стягнення заборгованості у розмірі 4,5 млрд дол.

ВАТ "Газпром" звернулося в Стокгольмський міжнародний арбітраж з позовом до НАК "Нафтогаз України" про стягнення заборгованості у розмірі 4,5 млрд дол. Про це йдеться в повідомленні прес-служби "Газпрому".

Відзначається, що позов поданий у зв'язку з неналежним виконанням НАК "Нафтогаз України" своїх зобов'язань по контракту № КП від 19.01.2009 купівлі-продажу природного газу в 2009-2019 роках, накопиченої цією компанією значною заборгованістю за поставлений за контрактом природний газ і відсутністю платежів в рахунок поточних поставок".

Нагадаємо, "Газпром" з 9:00 понеділка за київським часом перевів "Нафтогаз" на режим передоплати за газ.

"З 10:00 московського часу 16 червня 2014 року ВАТ "Газпром" буде постачати природний газ НАК "Нафтогаз України" тільки в тому обсязі, який був попередньо сплачений згідно з умовами контракту. При цьому НАК "Нафтогаз України" зобов'язана забезпечити транзит природного газу в треті країни в повній відповідності з умовами чинного контракту № ТКГУ від 19.01.2009 між НАК "Нафтогаз України"і ВАТ "Газпром" про обсяги та умови транзиту природного газу через територію України на період з 2009 по 2019 роки", - йдеться в повідомленні.

Крім того, ВАТ "Газпром" розраховує на неухильне дотримання НАК "Нафтогаз України" своїх контрактних зобов'язань з транзиту газу в треті країни.

"Разом з тим, Європейська комісія була завчасно попереджена про можливі перебої з транзитом газу у випадку, якщо НАК "Нафтогаз України" буде несанкціоновано відбирати газ з транзитних потоків. ВАТ "Газпром" вже зроблені і будуть вживатися в майбутньому максимально можливі зусилля, спрямовані на недопущення потенційних перебоїв у транзиті газу для європейських покупців", - йдеться в повідомленні.