"Газпром" до 2015 р. збільшить потужності ПСГ за кордоном на 400 млн тонн

Вівторок 04 червня 2013 12:37

ВАТ "Газпром" до 2015 р. збільшить потужності підземних сховищ газу (ПСГ) за кордоном на 400 млн т. Про це повідомив в ході прес-конференції заступник голови правління "Газпрому" Олександр Медведєв.

Він додав, що "до початку зими минулого року загальний обсяг потужності ПСГ Європи становив 4,5 млрд куб. м". Всі нові проекти зі створення ПСГ за кордоном "вписуються в структуру роботи компанії на зовнішніх ринках і є додатковим чинником забезпечення безпеки експортних поставок", сказав Медведєв.

Він зазначив, що "Газпром" планує і далі нарощувати потужності зі зберігання газу в Європі й довести їх до рівня понад 5 млрд куб. м активного газу до 2015 р.

Нагадаємо, на території Нідерландів створюється нове ПСГ "Бергермеер". Як повідомлялося раніше, "Газпром" зобов'язався поставити буферний газ для сховища в обмін на право доступу до 1,9 млрд куб. м його активного об'єму. Початок комерційної експлуатації ПСГ заплановано на 2014 р.

Також "Газпром" проводить техніко-економічну оцінку можливості участі у спільних проектах на території Великобританії (Солтфлітбі), Чехії (Дамборжіце), Франції, Румунії, Бельгії, Словаччини, Греції, Угорщини і Туреччини.

З метою підвищення надійності поставок газу за експортними контрактами "Газпром" використовує потужності ПСГ на території європейських країн: Австрії; Великобританії; Німеччини; Сербії; Латвії та ін З 2006 р. по 2011 р. потужності Газпрому зі зберігання газу в Європі зросли з 1 , 4 до 3,01 млрд куб. м, а добова продуктивність - з 18,2 до 35,7 млн куб. м.

Читайте також: "Газпром" у 2013 р. очікує зростання виручки від поставок у далеке зарубіжжя на 1 млрд дол. - до 57 млрд дол

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся