ru ua

"Енергоатом" залучив "Турбоатом", "Електроважмаш" та завод ім. Малишева до програми імпортозаміщення обладнання АЕС

ДП НАЕК "Енергоатом" спільно з ВАТ "Турбоатом", ДП завод "Електроважмаш" та ДП "Завод імені В.О.Малишева" планують приступити до реалізації програми імпортозаміщення устаткування атомних електростанцій (АЕС) України.

ДП НАЕК "Енергоатом" спільно з ВАТ "Турбоатом", ДП завод "Електроважмаш" та ДП "Завод імені В.О.Малишева" планують приступити до реалізації програми імпортозаміщення устаткування атомних електростанцій (АЕС) України. Таке рішення було ухвалене в ході переговорів між керівництвом цих підприємств 27-28 серпня, повідомляє прес-служба "Енергоатому".

Так, "Турбоатом" готовий забезпечити постачання турбінного устаткування для АЕС України. Зокрема, очікується поставка конденсаторів для Південно-Української і Запорізької АЕС, а в майбутньому - для Рівненської станції; нових робочих лопаток з високоміцного титанового сплаву та інших запасних частин для турбін діючих енергоблоків українських АЕС. Завод "Електроважмаш" буде поставляти генераторне обладнання. Виробництво цього обладнання і комплектуючих на замовлення "Енергоатому" було освоєно підприємствами за останні роки, йдеться в повідомленні.

Як відзначають в прес-службі, більша частина такого обладнання раніше виготовлялася виключно в Росії. Зокрема, досі постачанням лопаток для турбоагрегатів ТВВ-1000-2У3 з турбінами типу К-1000-60/3000, експлуатованих на енергоблоках ВВЕР-1000 українських АЕС, займалися виключно зарубіжні компанії, які реалізують продукцію ВАТ "Силові машини" (Ленінградський металевий завод (ЛМЗ)) м. Санкт-Петербург, Російська Федерація.

Повідомляється, що в ході переговорів також було прийнято рішення розширити лінійку обладнання і запасних частин, яку українські підприємства можуть виробляти для вітчизняних АЕС. Зокрема, "Турбоатом" і "Електроважмаш" розроблять і направлять на адресу "Енергоатому" додаткові пропозиції з імпортозаміщення обладнання та участі фахівців цих підприємств в інженерному супроводі ремонтів і діагностичного обстеження обладнання блоків АЕС. Планується розробка і виготовлення нового обладнання, раніше не виробленого в Україні, для машинних залів атомних електростанцій.

Крім того, "Турбоатом" запропонував "Енергоатому" розглянути питання про модернізацію проточної частини турбін ЮУАЕС і ЗАЕС із підвищенням економічності, потужності і надійності, використовуючи досвід, набутий під час реалізації таких замовлень "Росатому" (Ростовська АЕС).

28 серпня також був підписаний протокол про наміри участі у програмі імпортозаміщення між "Енергоатомом" і заводом ім. Малишева. Зокрема, завод ім. Малишева взяв на себе зобов'язання розглянути можливість виробництва типового комплекту запасних частин інструментів та приладдя для проведення ремонту автоматичної дизельної електростанції АСД-5600, використовуваної на українських АЕС.