ru ua

"Чорноморнафтогаз" планує до 2015 р. збільшити видобуток газу на шельфі Чорного і Азовського морів в 3 рази - до 3 млрд куб. м

Державне акціонерне товариство "Чорноморнафтогаз" розробило програму збільшення видобутку природного газу на шельфі Чорного і Азовського морів, розраховану до 2015 р., повідомляє прес-служба підприємства.

Згідно з документом, протягом чотирьох років компанія планує освоїти 7 нових, дооблаштувати 2 діючих родовища і збільшити видобуток в 3 рази - з 1,056 млрд куб. м до 2011 р. - до 3 млрд куб. м в 2015 р.

Крім того, згідно з програмою, передбачається, що в 2012 р. на Одеському родовищі буде добуто не менш 53 млн куб. м природного газу. В 2013 р. - більше 600 млн, а в 2014 р. і 2015 р. - більше 1 млрд куб. м щорічно.

Як наголошується в повідомленні "Чорноморнафтогазу", за підтримки НАК "Нафтогаз України" протягом останніх двох років тривають широкомасштабні роботи з модернізації підприємства та збільшення видобутку. В цьому році "Чорноморнафтогаз" вийшов на історичний максимум добового видобутку газу на родовищах у Чорному морі - понад 3 млн куб. м. За останні два роки були закуплені дві високотехнологічні самопіднімальні плавучі бурові установки, 4 сучасних судна і спеціалізована трубоукладальна баржа, будуються 4 платформи і 116 км газопроводів. У вересні ц.р. відбувся пуск промислового газу на промислі, що володіє запасами в 21 млрд куб. м газу.

"Чорноморнафтогаз" здійснює роботи з освоєння українських шельфів Чорного і Азовського морів. Підприємство також добуває вуглеводні на родовищах, розташованих в Криму, експлуатує розташовані на півострові Глібовське ПСГ і магістральні газопроводи. 100% акцій ДАТ знаходяться в управлінні НАК "Нафтогаз України". Чистий прибуток "Чорноморнафтогазу" І кварталі 2012 р. зменшився на 10,4 рази - до 2,54 млн грн.

Читайте також: У ПСГ "Чорноморнафтогазу" станом на 25 вересня закачано близько 800 млн куб м. газу