На Землі сьогодні вночі пройде метеорний потік Персеїди

На Землі сьогодні вночі пройде метеорний потік Персеїди
Фото: на Землі вночі пройде метеорний потік Персеїди

Цього року зорепад буде не особливо сильним

Метеоритний потік Персеїди пройде в небі над Землею в ніч з 12 на 13 серпня, під час його піку на небі будуть видні сотні падаючих і гарячих мікрочастинок міжпланетного речовини, передає ТСН.

Максимуму активності зорепад повинен досягти вночі, 13 серпня, в останні години перед світанком, приблизно о 4 годині за місцевим часом.

Зазначимо, цього року зорепад буде не особливо сильним. Астрономи очікують, що кожну годину падатимуть сотні метеорів в північній півкулі, і 50 - у південному.

Персеїди щороку з'являються в серпні з боку сузір'я Персея. Утворюється в результаті проходження Землі через шлейф пилових частинок, випущених кометою Свіфта-Таттла. Найдрібніші частинки, розміром з піщинку, згорають в земній атмосфері, утворюючи "зоряний дощ". Його інтенсивність поступово зростає, досягає максимуму і поступово падає.

Потік проявляє активність з 17 липня по 24 серпня, причому максимум припадає зазвичай на 12 серпня. Число метеорів зазвичай сягає 60 на годину. У 2015 р. максимум прогнозується на першу половину доби 13 серпня.

Нагадаємо, згідно з результатами нових досліджень космічного агентства NASA, життя на Землю метеорити могли принести.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся