ua en ru

На Закарпатті більше 7,5 тис. підприємств, установ та організацій не готові до дистанційної передачі показань лічильників газу

На Закарпатті більше 7,5 тис. підприємств, установ та організацій не готові до дистанційної передачі показань лічильників газу Фото: газ (dtek.com)

Наразі лише 2,6% об`єктів непобутового призначення облаштовані засобами дистанційної передачі даних

Станом на початок квітня обладнання для дистанційної передачі даних ще не встановлено на 7,5 тис. об`єктів непобутового призначення, що становить 97,4% від загальної кількості споживачів Закарпатської області, що не є побутовими. Про це повідомляє прес-служба ПАТ "Закарпатгаз".

Не облаштованими засобами дистанційної передачі даних залишаються 2 тис. об’єктів бюджетних установ та організацій, 31 об’єкт теплокомуненерго, 563 релігійні організації та понад 4,9 тис. промислових підприємств та інших суб’єктів господарювання. У переважній більшості це дрібні підприємства усіх форм власності, бюджетні установи та організації, що користуються природним газом на виробничі або власні потреби.

"Наразі лише 2,6% об`єктів непобутового призначення облаштовані засобами дистанційної передачі даних. Усі інші, а це переважно підприємства компобуту з невеликим відбором газу, ще не здійснили облаштування відповідним обладнанням власних вузлів обліку. Кожному з них надіслано лист-повідомлення з роз`ясненням процедури. Тому закликаємо власників не затягувати цей процес і звертатися до наших фахівців для отримання технічного завдання". - наголосила директор комерційний ПАТ "Закарпатгаз" Олена Чечоткіна.

Вимоги Постанови державного регулятора стосуються виключно клієнтів компанії - юридичних осіб, і не розповсюджуються на побутових споживачів області. Дистанційна передача показань лічильників газу затверджена п. 4 Постанови НКРЕКП від 30.09.2015 року № 2494 "Про затвердження Кодексу газорозподільних систем". З технічними вимогами до обладнання та зразками документів можна ознайомитися на сайті компанії у розділі "Вимоги до засобів дистанційної передачі даних".

"Закарпатгаз" реалізує заходи з розвитку диспетчерського управління газорозподільною системою регіону відповідно до вимог Кодексу газорозподільних систем, що передбачає переход внутрішнього ринку природного газу на добове балансування, старт якого запланований на 1 серпня 2018 року. Однією з головних умов для запровадження нового режиму є облаштування приладів обліку непобутових споживачів природного газу Закарпатської області засобами дистанційної передачі даних.