ru ua

Вибори мера Львова: громадян запросили стати електронними спостерігачами на місцевих виборах

Вибори мера Львова: громадян запросили стати електронними спостерігачами на місцевих виборах Фото (482ua): оформлення протоколу голосування на дільничних виборчих комісіях

Львів першим приєднався до ініціативи E-vybory

Громадянська ініціатива "Електронна демократія" створює відкриту базу фотокопій протоколів дільничних виборчих комісій з результатами підрахунку голосів на місцевих виборах і закликає жителів Львова фотографувати і надсилати їх. Про це повідомила експерт агентства електронного урядування, виконавчий директор Української асоціації венчурного капіталу та прямих інвестицій (UVCA) Яника Мірило у Facebook.

Як зазначається, головна мета ініціативи - захистити протоколи від спроб переписування на їх шляху до територіальних виборчих комісій (ТВК) і Центральної виборчої комісії України (ЦВК).

Львів першим приєднується до ініціативи E-vybory, додала Мірило, закликавши прогресивних львів'ян взяти участь у виборах "не тільки з дивану".

Щоб стати електронним спостерігачем, потрібно мати смартфон з камерою або камеру, а також електронний цифровий підпис або бути клієнтом "Ощадбанку" або "ПриватБанку". Користувачі ідентифікуються в базі через BankID або ЕЦП, щоб уникнути публікації підробок.

Вибори мера Львова: громадян запросили стати електронними спостерігачами на місцевих виборах

Всі дані публікуються моментально і доступні кожному. Таким чином, львів'яни можуть дізнатися результати по своїй ділянці раніше Центрвиборчкому.
.

Хоча електронне голосування буде ще не завтра, але перші кроки вже можливо робити. Львів першим приєднується до ініціати...

Posted by Jaanika Merilo on 13 листопада 2015 р.

Як повідомлялося, сьогодні у Львові всі виборчі дільниці відкрилися вчасно.