ru ua

Угорські таксисти протестують проти сервісу Uber

Угорські таксисти протестують проти сервісу Uber Фото: протест проти Uber в Будапешті (MTI)

Мітингувальники вимагають заборонити мобільні додатки з виклику машин із водієм для приватних поїздок

Більше 100 автомобілів таксі заблокували в понеділок одну із центральних вулиць Будапешта на знак протесту проти діяльності сервісу Uber в Угорщині. Про це повідомляє місцеве видання Budapest Business Journal.

Таксисти вимагають заборонити у країні Uber та інші мобільні додатки з виклику машин із водієм для приватних поїздок.

Поліція забезпечила регулювання руху вулицею Андраші в Будапешті під час демонстрації таксистів і порадила іншим водіям обирати шляхи об'їзду.

Працівники таксомоторних компаній обурені тим, що до водіїв, які працюють не в Uber, не застосовуються ті ж перевірки кваліфікації і вимоги щодо забезпечення безпеки пасажирів, що й до ліцензованих таксистів.

У червні 2015 року уряд Угорщини видав розпорядження про те, що місцеві співробітники Uber мають отримувати ліцензії, однак фірма зі штаб-квартирою в Сан-Франциско продовжувала працювати як і раніше. Угорські таксисти двічі проводили акції протесту проти діяльності сервісу у країні.

Базовий тариф Uber в Угорщині становить 380 форинтів (1,3 долара). Офіційний базовий тариф для таксі, встановлений у 2013 році, - 450 форинтів (1,5 долара).

Послугами 1200 водіїв Uber в Будапешті, за даними агентства MTI, зараз користується приблизно 80 тисяч осіб - у чотири рази більше, ніж рік тому. Компанія працює майже у 70 країнах.

Taxi drivers demonstrate in Budapest against Uber https://t.co/0I7E0wz5SH #hungary #budapest #uber @uber #taxi #demonstration #protest #news

Опубліковано BBJ - Budapest Business Journal 18 січня 2016 р.

Напередодні стало відомо про вихід міжнародного сервісу замовлення таксі Uber на український ринок.

Угорські таксисти протестують проти сервісу Uber

Нагадаємо, діяльність Uber було визнано законною в Лондоні в минулому році, незважаючи на протести водіїв таксі. Водночас суд у Франції у вересні затвердив заборону на роботу у країні сервісу UberPOP.