Українці запустили Telegram-бот для пошуку даних про інтернет-шахраїв

НовиниТелеком & IT    07.07.2016 - 15:38
Фото: українці створили бота-детектива
Фото: українці створили бота-детектива

Серед джерел, з якими працює бот – відкриті бази даних МВС людей, помічених у корупції, а також бази даних судових рішень і списки люстрації

Українські розробники запустили Telegram-бот "Жеглов", який допоможе користувачам і органів Міністерства внутрішніх справ боротися з шахрайством в інтернеті. Про це РБК-Україна повідомив CEO профільного онлайн-журналу "Ботобизнес" Дмитро Аркас.

Серед джерел, з якими працює бот – відкриті бази даних МВС людей, помічених у корупції, а також бази даних судових рішень і списки люстрації. Бот також сканує по профілів у соцмережах.


Творцями "Жеглова" є Володимир Краковецький (CEO і Co-founder компанії ABCname) і спеціаліст Machine Learning Костянтин Лапчевский.

Принцип роботи бота простий – перед купівлею товарів в інтернеті користувач вводить відому йому інформацію про людину: ПІБ, email або номер телефону. Після відправлення запиту бот здійснює пошук по всім відомим йому джерел. У разі, якщо бот знаходить якусь інформацію про людину, він відображає її користувачеві. Примітною особливістю бота є те, що у своїх відповідях він користується крилатими фразами героїв фільму "Місце зустрічі змінити не можна". У перспективі бот буде також давати оцінку надійності майбутніх угод.

На даний момент функціонал "Жеглова доступний в бета-версії, тільки в Telegram і тільки в Україні. У подальших планах розробників – запуск подібних рішень в інших месенджерах і за кордоном.

Нагадаємо, раніше був представлений Telegram-бот для відстеження посилок "Укрпошти" і "Нової пошти".

On Top