ua en ru

Українські школярі представили "чарівне" дзеркало і літаючу тарілку на конкурсі Vodafone

Українські школярі представили "чарівне" дзеркало і літаючу тарілку на конкурсі Vodafone Фото: українські школярі представили технічні розробки

Більшість проектів мають працюючі прототипи і можуть бути запущені в серійне виробництво

Українські школярі презентували свої інноваційні розробки в ході Tech Today Hub, спільного проекту Vodafone Україна і NDI Foundation, повідомляє кореспондент "РБК-Україна".

Так, школяр Федір Бобильов представив пристрій Magic Mirror представляє з себе "розумне" дзеркало, в яке можна не тільки виглядати, але і використовувати його як органайзер – призначати різні зустрічі, дізнаватися час і погоду. Дзеркало також може підказати найбільш підходящий одяг.Творець проекту не має намір комерціалізувати його, а планує відкрити його для Орепѕоигсе-спільноти.

altФотоMagic Mirror

Ще один проект – SmartLunch, створений двома школярками Ольгою Москановой і Владою Сириченко, представляє з себе ланчбокс, який вміщає в себе кілька страв і має функцію підігріву їжі. Пристрій працює на акумуляторах, що дозволяє його використовувати в будь-якому місці, тоді як інші його аналоги працюють від USB, розетки або прикурювача в машині. Школярки вже створили працюючий прототип пристрою і через три місяці SmartLunch буде готовий до серійного виробництва.

Ще один школяр, Віктор Кушнірів, створив пристрій, який може застосовуватися в тому числі і в зоні АТО. Мова йде про переносний зенітно-ракетному комплексі Antidrone, основна функція якого – нейтралізація літаючих дронов. Для ураження цілі використовується ракета з твердопаливним двигуном, яка запускається з пускового тубуса. Як стверджує творець пристрою, закордонні аналоги мають два суттєвих недоліки – це маленька дальність дії (до 50 м) і висока ціна (близько 1,5 тис. доларів). У той же час очікується, що Antidrone зможе вражати цілі на відстані до 335 метрів і буде коштувати близько 25 доларів. На даний момент розроблений прототип пристрою і плануються його випробування.

Ще один пристрій, E-Hammock, створено школярем Микитою Цельевым для відпочинку. "Розумний" гамак може сам розгойдуватися згідно з амплітудою частоти коливань, які користувач вказує через мобільний додаток. На сьогоднішній момент вже створений і випробуваний досвідчений зразок, розглядається можливість запуску продукту на вже існуючому підприємстві.

Наступний проект, Gripper 24, представляє з себе промислового робота, створеного Данилом Семераком. Основною його особливістю є наявність маніпулятора, який дозволяє надійно утримувати предмети неправильної форми. Робот може використовуватися на виробництві для переміщення і фіксації предметів, а також для переміщення вантажів. На даний момент розроблений робочий прототип робота і проводиться його тестування.

alt

Фото промисловий робот Gripper 24

Ще один проект зацікавить власників домашніх тварин. Зокрема, Богдан Михайленко представив розумний м'яч для ігор з вихованцями Smart-ball. Користувач за допомогою мобільного додатку може керувати напрямом руху м'яча. Аналоги пристрою в світі не призначені для гри з домашніми тваринами, оскільки є крихкими і можуть завдати шкоди вихованцеві. Крім того, в Smart-ball передбачається можливість заміни деталей, чого немає в аналогах. На даний момент розроблений робочий прототип пристрою, в перспективі воно може бути запущене в масове виробництво.

Ще один проект, CES –v2, представлений Микитою Шуцким, є дроном у вигляді літаючої тарілки. В основі розробки лежить ефект Коанда, який дозволяє збільшити підйомну силу дрона. Всередині тарілки знаходиться відцентровий компресор, який виступає в якості нагнітання повітря, закрилки на зовнішній поверхні тарілки забезпечують управління апаратом. На даний момент розроблений робочий прототип і проведено успішне тестування апарату.

Нагадаємо, влітку Tech Today Hub знайшов інвесторів для дев'яти розробок українських вчених.