ua en ru

Суд переніс розгляд позову Vodafone про визнання "Платинум Банку" проблемним

Суд переніс розгляд позову Vodafone про визнання "Платинум Банку" проблемним Фото: перенесення судового засідання (Facebook / SFS of Ukraine)

Наступне засідання Окружного адмінсуду Києва за позовом "МТС Україна" відбудеться 22 червня

Окружний адміністративний суд міста Києва переніс розгляд позову ПрАТ "МТС Україна" (бренд "Vodafone Україна") до Національного банку України про визнання проблемним ПАТ "Платинум Банк". Про це з посиланням на прес-службу НБУ повідомляє портал Дело.ua.

Як зазначається, в ході засідання суду 9 червня прийнято рішення перенести розгляд даного позову на 22 червня.


Згідно з попередньою ухвалою суду за даним позовом, "МТС Україна" просить суд визнати протиправною бездіяльність НБУ щодо неприйняття належних заходів реагування щодо віднесення зазначеного банку до категорії проблемних внаслідок невиконання зобов'язань перед компанією з повернення грошових коштів за договорами банківського вкладу, термін виконання яких настав більш семи місяців тому.

В цілому, мобільний оператор також просить суд зобов'язати НБУ віднести "Платинум Банк" до категорії проблемних.

Нагадаємо, телеком-компанія "Мобільні Телесистеми" (МТС, РФ) протягом 2015 року сформувала додаткові резерви по залишках коштів, розміщених у "Платинум Банку", а також двох неплатоспроможних банках - "Дельта Банку" і банку "Київська Русь" - на загальну суму 1,698 млрд гривень.

За інформацією МТС, станом на 31 грудня 2015 року в українських банках на поточних рахунках і депозитах перебувало коштів на 6,612 млрд гривень (за поточним курсом 99 мільйонів доларів), тоді як роком раніше в українських банках було розміщено коштів на загальну суму 21,203 млн гривень (близько 318 мільйонів доларів, включаючи 5,072 млн грн (76 млн дол.) у "Дельта Банку".

Раніше один із ключових акціонерів "Платинум Банку" Григорій Гуртовий був затриманий ізраїльською владою 17 лютого за підозрою в незаконному виведенні коштів з компаній підконтрольного йому холдингу BGI.

Національний банк України (НБУ) вирішив відкласти узгодження Гуртовому придбання 70% "Платинум Банку" до з'ясування обставин за інформацією про його затримання. При цьому НБУ визнав Гуртового власником істотної участі незалежно від формального володіння.

За даними Нацбанку, створений у 2005 "Платинум Банк" станом на 1 жовтня 2015 року обіймав 24-е місце за розміром активів (6,947 млрд гривень) серед 123 діючих фінустанов. Як відомо, компанія "МТС Україна" розпочала працювати під брендом Vodafone восени минулого року.

Нагадаємо, "Платинум Банк" визнав гостру нестачу капіталу. Як зазначалося в представленому напередодні річному звіті, борг ПАТ "Платинум Банк" (Platinum Bank) перед НБУ на кінець минулого року склав 604,3 млн гривень, збільшившись, в порівнянні з кінцем 2014, на 225,9 млн гривень.