ru ua

У Швеції з'явилася перша у світі електродорога для вантажівок

У Швеції з'явилася перша у світі електродорога для вантажівок Фото: електровантажівки від шведської компанії "Сканія" (прес-служба Scania Group)

Система працює за рахунок встановлених на даху фур пантографів, які і забезпечують струмознімання

У Швеції відкрито першу ділянку електрифікованої дороги, при пересуванні якою вантажівки будуть отримувати електроенергію від контактної мережі. Про це повідомили у прес-службі компанії Scania Group.

Як наголошується, дана дорожньо-транспортна система працює за рахунок встановлених на даху фур пантографів, які і забезпечують струмознімання.


Двокілометровий ділянку дороги для вантажівок на електричній тязі відкритий на магістралі Е16 недалеко від міста Евле (центральна Швеція, - ред.). У проекті беруть участь компанії Scania, Siemens і кілька державних агентств, а координатором виступає влада лена (одиниця адміністративно-територіального поділу в Швеції) Евлеборг.

На новій ділянці траси протестують вантажівки Scania G 360 4x2 з гібридною силовою установкою. Дана модифікація оснащена працюючому на біопаливі 9-літровим двигуном внутрішнього згоряння потужністю 360 кінських сил, інтегрованим в коробку передач електромотором (130 кВт, крутний момент - 1050 Нм), а також літій-іонною батареєю ємністю 5 кВт.год.

У Швеції з'явилася перша у світі електродорога для вантажівок

Система працює при напрузі 700 В, для струмознімання з контактної мережі на тягач встановлений пантограф. А від власних батарей дев'ятитонному автомобіль здатний проїхати лише три кілометри.

В Scania і Siemens розраховують, що при розгортанні національної мережі подібних електрифікованих доріг вдасться кардинально знизити кількість шкідливих викидів в атмосферу вантажним транспортом, а також скоротити витрати перевізників на паливо.

У Швеції з'явилася перша у світі електродорога для вантажівок

Крім цього, розробники очікують, що дороги з контактною мережею для комерційного транспорту стануть одним з ключових компонентів при досягненні амбітного плану звільнення Швеції від автотранспорту з бензиновими і дизельними двигунами до 2030 року. Інвестиції в проект становлять 77 млн ​​шведських крон (8,29 млн євро)

Поряд з експериментами з електрифікованими шляхами і вантажівками, компанія Scania розробляє альтернативні види палива, гібридні і повністю електричні силові установки, а також автомобілі з системами автопілотування.

Нагадаємо, американська компанія Apple Inc продаватиме сонячну енергію з даху свого офісу в каліфорнійському Купертіно.