ru ua

Ринок мобільних пристроїв у III кварталі просів на понад 30%

Ринок мобільних пристроїв у III кварталі просів на понад 30% Фото: ринок мобільних пристроїв ("Комерсант")

Частка смартфонів у загальній кількості мобільних терміналів зросла до 58%

В Україну за період з липня по вересень 2015 року було поставлено 200 тисяч планшетів, враховуючи пристрої з під'єднуваною клавіатурою, що на 38,1% нижче показників аналогічного періоду минулого року. Такими є результати щоквартального звіту IDC Tablet Tracker щодо дослідження ринку мобільних пристроїв за третій квартал поточного року, повідомили у прес-службі українського офісу компанії IDC.

Як і в першій половині 2015 року, у структурі поставок переважали планшети нижнього цінового сегмента, вартістю до 150 дол., на які припало більше двох третин ринку.

Це позначилося на подальшому зниженні середньої ціни пристроїв, яка за результатами третього кварталу склала 142 долара (155 доларів у минулому кварталі). Водночас поставки планшетів з підтримкою 3G і 4G продовжують зростати - частка таких пристроїв збільшилася до 63% (рік тому - 31%).

"Падіння попиту на планшети - загальносвітова тенденція, що пояснюється поступовим насиченням ринку і зростанням популярності смартфонів з великими екранами. В Україні тренд заміщення планшетів фаблетами додатково посилюється за рахунок падіння реальних доходів населення", - зазначила аналітик IDC Ірина Мельничук.

За оцінками IDC, у 2015 році падіння українського ринку планшетів складе 33% порівняно з попереднім роком.

При цьому, згідно з дослідженням IDC Mobile Tracker, ринок смартфонів в Україні також зберігає негативну динаміку: падіння у ІІІ кварталі склало 30,8% у кількісному вираженні і понад 40% - у грошах. Тим не менш, у період з липня по вересень в Україну було поставлено 934,1 тис. смартфонів і, таким чином, ІІІ квартал виявився найсильнішим у 2015 році як у кількісному, так і грошовому вираженні. Частка смартфонів у загальній кількості мобільних терміналів продовжує зростати і склала в минулому кварталі 58,3%, але все ще суттєво відстає від показників у регіоні СЕЕ (73,1%).

Лідером серед операційних систем продовжує залишатися Android - 92,1% (рік тому - 92,2%), смартфони з підтримкою 3G і 4G складають 96,2% ринку.
У ціновій політиці значних змін не відбулося і на ринку продовжують домінувати бюджетні моделі: частка смартфонів вартістю до 150 доларів у минулому кварталі склала 72% (рік тому - 70%), а середня ціна смартфона - 143 доларів (Q3'14 - 165 доларів).

За даними експертів, за весь 2015 рік падіння українського ринку смартфонів складе 22,9% порівняно з попереднім роком.

Ринок мобільних пристроїв у III кварталі просів на понад 30%

Як повідомлялося, ринок ПК в Україні за III квартал сповільнив падіння до 34,5%.