ua ru

Путін узаконив заборону для іноземних компаній з дослідження телеаудиторії у Росії

Путін узаконив заборону для іноземних компаній з дослідження телеаудиторії у Росії Фото: президент РФ Володимир Путін

Представники галузі прогнозують зниження рекламних бюджетів до 40%

Президент Росії Володимир Путін підписав закон, що забороняє іноземцям проводити дослідження обсягу аудиторії російських телеканалів. Відповідний документ опубліковано на офіційному порталі правової інформації РФ.

Як наголошується в документі, проводити дослідження телеаудиторії не уповноважені іноземні держави, міжнародні організації або організації, що знаходяться під їхнім контролем, іноземні юридичні особи, а також російські юрособи, частка іноземного капіталу у яких становить понад 20%.


Відповідно до закону, для організації, яка проводить дослідження обсягів телеаудиторії в Росії, необхідно отримати державну акредитацію. Проводити акредитацію буде спеціальна комісія Роскомнагляду, яка також буде визначати число організацій, допущених до проведення досліджень.

Акредитація видається терміном на один рік. У раз, якщо до закінчення терміну акредитації комісія не прийме рішення про її відкликання, строк дозволу продовжується ще на один рік.

Держдума РФ прийняла законопроект про внесення змін до регулювання ринку вимірювань аудиторії телеканалів 22 червня. За поправки до законів "Про ЗМІ" і "Про рекламу" проголосували 424 депутати, двоє висловилися проти. Законопроект 6 червня вніс до Держдуми депутат від фракції ЛДПР Андрій Луговий.

Телеканали і рекламодавці підтримали законопроект, але попросили відтермінувати поправки мінімум до початку 2018 року. В іншому разі, за прогнозами представників галузі, вони втратять до 40% коштів рекламодавців.

Нагадаємо, наприкінці травня Путін доручив забезпечити державну підтримку імпортозаміщення ІТ у Росії. Пізніше Мінекономрозвитку РФ запропонувало заборонити військовим і чиновникам користуватися іноземними мессенджерами.