ru ua

Провайдери планують акції протесту з відключенням Інтернету в лютому

Провайдери планують акції протесту з відключенням Інтернету в лютому Фото: розвиток Інтернету в Україні (MediaSat)

Оператори зв'язку звинувачують энергокомпанії в необгрунтованому завищенні вартості використання опор для установки телеком-обладнання

Українські інтернет-провайдери заявляють про намір провести запобіжне відключення споживачів на знак протесту проти зловживання монопольним становищем з боку энергокомпаній. Про це з посиланням на одного з ініціаторів акції Володимира Падюкова повідомляє портал Internetua.

Як зазначається, енергокомпанії необґрунтовано завищують вартість використання опор для установки на них телекомунікаційного обладнання.

Так, наприклад, "Київобленерго" вимагає від провайдера 30 гривень за оренду однієї опори на місяць, причому оплату виставляє відразу за кілька місяців вперед. Однако технології 3G і 4G, що розвиваються в Україні, вимагають розміщення базових пристроїв зв'язку через кожні 100-200 метрів.

За словами Падюкова, Антимонопольний комітет України (АМКУ) не реагує на скарги операторів.

В цілому, представники телеком-ринку готують три акції. По-перше, 3 лютого оператори планують передати звернення та пакет скарг до антикорупційного комітету Верховної Ради, а також припинити подачу доступу до Інтернету по всій Україні на одну годину і провести відповідну прес-конференцію.

По-друге, 11-12 лютого учасники протесту мають намір передати звернення та пакет скарг до СБУ, знову перервавши доступ до Інтернету на годину. І по-третє, 20 лютого звернення та пакет скарг передадуть президенту, що також буде супроводжуватися відключенням Інтернету по всій Україні на одну годину.

За даними веб-ресурсу, попередньо участь в акції підтвердили учасники ринку із Сум, Чернігова, Дніпропетровська і Маріуполя.

Нагадаємо, у грудні Нацтелерадіо опублікувало розміри штрафів для телерадіоорганізацій та провайдерів за порушення законодавства про телебачення і радіомовлення.

Раніше НКРЗІ запропонувала очистити ринок від "сірих" провайдерів.