ru ua

Порошенко привітав українців з Днем Соборності

Порошенко привітав українців з Днем Соборності Фото: Петро Порошенко

Президент назвав День Соборності одним з найважливіших свят на сьогоднішній день

Президент України Петро Порошенко привітав українців з Днем Соборності. Відповідне відеозвернення розміщено на сайті глави держави.

"Соборність - це неподільне ціле з усіх українських земель, які колись належали до різних імперій, а тепер об'єднані в незалежну європейську Українську державу. Соборність - це велика дружна родина для всіх громадян України", - сказав президент.

Порошенко у своєму привітанні згадав про чемпіонат з футболу "Євро-2012", під час якого в Донецьку можна було побачити синьо-жовті прапори, а також додав, що "ці кольори повернуться на своє законне і природне місце в Донецьку і Луганську, Сімферополі та Севастополі".

"Існування нації - це щоденний плебісцит", - говорив відомий французький філософ Ернест Ренан. І ми, українці, майже двадцять п'ять років тому саме на референдумі підтримали відновлення незалежності. І з тих пір кожен день конкретними справами говоримо рішуче, гучне і багатомільйонне "так" - соборної, вільної, неподільної Україні", - зазначив президент.

Глава держави вкотре наголосив, що пріоритетним завданням є відновлення територіальної цілісності України.

"Підкреслюю, що ми поважали і будемо поважати різноманітність України, специфіку місцевих громад. І це різноманітність насправді не є нашим недоліком. Вона, навпаки, робить нас багатшими, а загальне почуття соборності - ще сильніше", - додав Порошенко.