ПАТ "Рівнегаз" щомісяця фіксує майже 93 тис. контрольних показань лічильника

Середа 11 квітня 2018 11:57
ПАТ "Рівнегаз" щомісяця фіксує майже 93 тис. контрольних показань лічильника
Фото: газовий лічильник (РБК-Україна)

У випадку помилки при передачі даних, або за їх відсутності, показники лічильника, зафіксовані контролером, стають  підставою для проведення перерахунку обсягів спожитого газу

За 3 місяці 2018 року представники ПАТ  "Рівнегаз" зафіксували понад 27 9147 тис. показань побутових лічильників.  96  контролерів газової компанії щомісяця в середньому обходять близько 80 тис. домоволодінь із приладом обліку газу, що становить 30% від загальної кількості споживачів. Про це повідомляє прес-служба компанії.

Зняття контрольних показників лічильників проводиться задля уникнення розбіжностей в розрахунках за спожитий газ та контролю за коректністю роботи  приладів обліку. Воно здійснюється фахівцями відділу інспектування  ПАТ "Рівнегаз" з відповідною періодичністю. На виконання Кодексу ГРМ, контрольна перевірка проводиться не рідше, аніж раз на півроку. Окрім того, кожен споживач має щомісяця самостійно фіксувати показання та передавати їх з 1 по 5 число до газорозподільної компанії.  Також звертаємо увагу, що при невчасному наданні  показів лічильника  ПАТ "Рівнегаз" проводить нарахування відповідно до Кодексу газороздільних систем, де зазначено, що у разі неотримання Оператором ГРМ до 6 числа поточного місяцяпоказань лічильника та за умови, що лічильник не оснащений засобами дистанційної передачі даних, фактичний об'єм розподілу та споживання природного газу по об'єкту споживання на відповідний період , що розраховується виходячи з групи споживання побутового споживача з урахуванням вимог цього кодексу.  

"Залежно від населеного пункту, в середньому, кожен контролер щодоби знімає показники близько 60 приладів обліку. До цієї роботи також можуть бути залучені  фахівці інших служб – майстри. Слюсарі, або персонал, що знімає лічильники на повірку. Для підтвердження достовірності даних, працівники можуть проводити фотофіксацію лічильника на мобільний телефон", - зазначив начальник відділу інспектування Сергій Столярчук.

Представники ПАТ "Рівнегаз" радять завжди допускати фахівців до огляду приладів обліку і звірки контрольних показань, адже це передбачено законодавством і, передусім, важливо для самих споживачів. У випадку помилки при передачі даних, або взагалі за їх відсутності, показники лічильника, зафіксовані контролером, стають  підставою для проведення перерахунку обсягів спожитого газу. В подальшому це допомагає уникнути розбіжностей в розрахунках.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся