ru ua

Оператор Vodafone підготує украінську мережу до новорічних навантажень

Оператор Vodafone підготує украінську мережу до новорічних навантажень Фото: мобільний оператор "Vodafone Україна"

Трафік мобільного Інтернету під час минулорічних свят склав близько 200 ТБ

Мобільний оператор "Vodafone Україна" напередодні новорічних свят розпочав підготовку своєї телекомунікаційної мережі до періоду великих навантажень. Про це РБК-Україна повідомили у прес-службі компанії.

Як зазначається, новорічна ніч традиційно є найактивнішим періодом у році та своєрідним тестом на міцність, коли навантаження на мобільну мережу збільшується в рази.

За даними "Водафона", останніми роками для новорічних привітань абоненти послуг зв'язку дедалі частіше використовують мобільний Інтернет.

"Цьогоріч, враховуючи активне будівництво і запуск 3G-мереж майже в усіх обласних центрах, фахівці компанії прогнозують сплеск дата-трафіку, який замінить традиційні дзвінки і SMS. Незалежно від того, як абоненти користуватимуться 3G-мережею в новорічну ніч - вітатимуть один одного через Skype, месенджери або соціальні мережі, дивитимуться в режимі онлайн новорічні фільми і передачі або використовуватимуть у якості новорічного супроводу інтернет-радіо - оператор готується забезпечити стабільну роботу мережі з урахуванням зростання навантаження", - йдеться в повідомленні.

В мережі "Vodafone Україна" за підсумками 2015 року також очікується значне зростання дзвінків за кордон завдяки можливості дзвонити до 62 країн світу, як по Україні. Так, абоненти можуть привітати своїх родичів і друзів за кордоном, користуючись уже включеними до будь-якого тарифу Vodafone Red хвилинами для дзвінків на міжнародні напрямки.

Для забезпечення безперебійної роботи мобільної мережі інженери українського "Водафона" проаналізували пропускну здатність основних технічних інтерфейсів і внесли необхідні зміни до налаштувань обладнання, щоб, зокрема, мінімізувати сигнальний обмін всередині системи, на який припадає частина трафіку.

"Завдяки перерозподілу ресурсів, мережа зможе обслугувати більшу кількість дзвінків і передати великі обсяги даних. Щоб збільшити пропускну здатність мережі, оператор активує додаткові передавачі та розширює канали зв'язку між основними мережевими елементами", - наголосили в компанії.

Крім того, в умовах підвищеного трафіку "Vodafone Україна" вводить спеціальний режим роботи мережі.

Так, із 30 грудня 2015 року до 7 січня 2016 року оператор вводить мораторій на проведення робіт з розширення, модернізації та зміни конфігурації мережі та інформаційних систем. Також у новорічну ніч і на Різдво призупиняється розсилка інформаційних SMS та ММЅ, щоб звільнити мережу для передачі вітальних повідомлень, і забезпечується додаткова технічна підтримка з боку постачальників обладнання.

Торік кількість привітань, відправлених у новорічні та різдвяні свята через мережу "МТС Україна" за допомогою SMS, дзвінків і MMS, сягнула 1 млрд. Загальна тривалість розмов за два новорічних і два різдвяних дні перевищила 13 млн годин, тоді як трафік мобільного Інтернету тими днями склав близько 200 ТБ.

Як повідомлялося, 25 грудня "Vodafone Україна" запустить 3G-мережу в Тернополі.

Напередодні мобільний оператор зафіксував рекорд інтернет-швидкості в одеській мережі третього покоління.

Британський оператор зв'язку Vodafone - одна з найбільших світових телекомунікаційних компаній, що надає широкий спектр послуг, включаючи мобільний голосовий зв'язок, передачу даних, обмін повідомленнями, фіксований Інтернет і кабельне телебачення.

Працює у 26 країнах (віднедавна й в Україні), має партнерські угоди з операторами у 57 країнах і надає послуги фіксованого широкосмугового доступу до Інтернету на 17 ринках. Станом на кінець вересня 2015 року "Водафон" обслуговує 454 мільйони абонентів мобільного зв'язку і 12,5 мільйонів користувачів фіксованого Інтернету.