Суспільне мовлення запрацює в повну силу з 1 січня, - Наливайко

Суспільне мовлення запрацює в повну силу з 1 січня, - Наливайко
Фото: голова Держтелерадіо Олег Наливайко

Відповідно до закону, фінансування медіапроекту складе "дві десятих відсотка від видаткової частини бюджету минулого року" (близько 1,3 млрд гривень)

Суспільне мовлення в Україні з урахуванням поточного обсягу фінансування розпочне повноцінну роботу з 1 січня 2017 року. Про це сьогодні заявив глава Держкомітету телебачення і радівещанія Олег Наливайко, повідомляє "Радіо Вести".

Як зазначається, створення Національної громадської телерадіокомпанії України та конкурс на посади керівників заплановано на жовтень-листопад цього року.


Як додав глава Держтелерадіо, контроль за роботою громадського телебачення буде здійснюватися наглядовою радою, а вплив чиновників буде виключено.

Дата запуску суспільного мовлення в Україні була запланована ще на 1 січня 2015 року, при цьому законодавча база перешкоджала юридичній врегулювання питання.

Рамки фінансування громадського телебачення повинні бути чітко визначені, наголосила глава правління громадської організації "Детектор Медіа" Наталя Лігачова в радіоінтерв'ю. За її словами, нинішня команда Національної телерадіокомпанії (НТКУ) може створити суспільне мовлення при наявності додаткових джерел фінансування.

Закон України визначає фінансування громадського телебачення в розмірі два десятих відсотка від видаткової частини бюджету минулого року, зараз - це приблизно 1,3 млрд гривень.

Нагадаємо, міністр інформаційної політики України Юрій Стець наполягає на тому, щоб фінансування на громадське ТБ виділили в повному обсязі. У той же час мовлення планується розпочати на частотах телеканалу "БТБ".

Примітно, що в багатьох країнах ЄС суспільне телерадіомовлення фінансується за рахунок абонентської плати за користування телевізором або радіоприймачем.

Нагадаємо, раніше Стець пообіцяв збільшити фінансування Суспільного телебачення у 2017.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся