ua en ru

НБУ визнав Гуртового власником істотної участі "Платинум Банку"

НБУ визнав Гуртового власником істотної участі "Платинум Банку" Фото: Національний банк України

Регулятор також визнав Казьміна власником істотної участі "Комерційного індустріального банку"

Національний банк України (НБУ) визнав власниками істотної участі, не залежно від формального володіння, "Платинум Банку" – Григорія Гуртового, а "Комерційного індустріального банку" – Євгенія Казьміна. Інформацію про повідомляє прес-служба регулятора.

У повідомленні говориться, що визнання даних осіб власниками істотної участі не є погодженням придбання такого роду участі, так як їх пакети все ще знаходяться на розгляді в НБУ і вимагають доопрацювання.


Одночасно, НБУ цим рішенням констатує, що згадані особи фактично контролюють відповідні банки незалежно від набуття ними корпоративних прав. З моменту прийняття рішення про визнання власниками істотної участі дані особи несуть визначену законом України відповідальність щодо даний фінустанов.

В I кварталі Нацбанк ухвалив в цілому 36 рішень за результатами розгляду пакетів документів, поданих на погодження набуття істотної участі у банках. З них, 24 – про погодження та 12 – про заборону.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Київський апеляційний адміністративний суд відхилив апеляцію НБУ щодо накладення штрафу регулятором у розмірі 3 млн гривень на "Ощадбанк" за недотримання закону про фінмоніторинг.