ru ua

НБУ попереджає про шахрайство з платіжними картами за допомогою IVR

НБУ попереджає про шахрайство з платіжними картами за допомогою IVR Фото: зафіксовано новий спосіб крадіжки даних платіжних карт (прес-служба НБУ)

У цій схемі держателям платіжних карт дзвонять не самі шахраї, а запрограмовані ними роботи

Національний банк України (НБУ) попереджає про зростання кількості випадків нового виду шахрайства – крадіжки даних платіжних карт за допомогою систем зовнішніх інтерактивних голосових відповідей (IVR).

Про це йдеться в повідомленні НБУ на сторінці в Facebook.


"У цій схемі держателям платіжних карт дзвонять не самі шахраї, а запрограмовані ними роботи, які від імені "банку" просять надати інформацію про платіжну картку або логін/пароль від веб-банкінгу, необхідні для здійснення платежу", - зазначають у Нацбанку.

Там нагадують, що всі дані платіжної картки (повний номер, термін дії, код CVV/CVV-2, ПІН-код) є конфіденційними і не надавати іншим особам, в тому числі співробітникам банків, в яких відкриті карткові рахунки.

"Співробітники банку ні за яких обставин не будуть і не мають права дзвонити клієнту із запитом такої інформації", - відзначають в НБУ.

У випадку, якщо клієнт банку вже надав шахраям дані своєї платіжної карти в Національному банку рекомендують в терміновому порядку звернутися до контакт-центру банку та заблокувати свою карту.

Нагадаємо, раніше "Укрпошта" попереджала про шахраїв, що використовують її ім'я.