З початку року з "Сумигазу" звільнилось близько 200 кваліфікованих фахівців

З початку року з "Сумигазу" звільнилось близько 200 кваліфікованих фахівців
Ілюстративне фото (прес-служба "Сумигаз")

Середній рівень заробітної плати в ПАТ "Сумигаз" на 37% нижчий, ніж у нафтогазовій галузі

Через низький рівень заробітної плати за 8 місяців поточного року з ПАТ "Сумигаз"  звільнились 192 фахівці. Відтік кадрів на підприємстві склав 10,5%. Про це повідомляє прес-служба компанії.

На сьогодні, середній рівень заробітної плати в ПАТ "Сумигаз" на 37% нижчий, ніж у нафтогазовій галузі, де є попит на фахівців з досвідом обслуговування газопроводів та обладнання на них. Саме це стає основною причиною плинності кадрів.

Середньомісячна оплата праці у "Сумигаз" становить 6 268 гривень, у той час як у Сумській області середня зарплата - 7 813 гривень, а у нафтогазовій галузі - 10 589 гривень на місяць.

А для забезпечення функціонування майже 12 тис. км газопроводів, обладнання на них, розподілу газу до споживачів Сумщини необхідні спеціалісти високого рівня кваліфікації. Нині в компанії є низка вакантних посад. Серед найбільш затребуваних професій - слюсарі з експлуатації та ремонту газопроводів та обладнання на них, майстри і водії.

"Розмір заробітної плати, який би відповідав рівню оплати праці по галузі, залежить від закладених в тарифі коштів. Критична ситуація склалася через те, що з 2016 року державний регулятор не переглядав витрати на заробітні плати газовикам, а за цей період вже двічі змінювався розмір мінімальної заробітної плати в Україні", - зазначає фінансовий директор ПАТ "Сумигаз" Світлана Рибальченко.

Джерелом фінансування витрат ПАТ "Сумигаз", у тому числі і фонду оплати праці, є затверджений НКРЕКП тариф на розподіл газу. При діючій ціні природного газу для населення в розмірі 6,96 гривень/куб. м. компанія в середньому отримує лише 51 копійку.

"Наша мета – не підвищення ціни на газ, потрібно лише перерозподілити складові в існуючій ціні газу в сторону збільшення тарифу газорозподільним підприємствам, - наголосив на нещодавній прес-конференції голова профспілки газових господарств України Сергій Копанічук. – Тому тільки таке рішення держрегулятора зможе попередити катастрофічні наслідки у газовій галузі".

Наразі критична ситуація з відтоком кадрів спостерігається у всіх газових компаніях держави, загалом від початку року звільнилося понад 5,5 тис. професійних фахівців.

Відтак, профспілка працівників ПАТ "Сумигаз" вкотре звернулась до НКРЕКП та Уряду з вимогою передбачити в тарифі на розподіл газу підвищення заробітних плат працівникам компанії до рівня, середнього по промисловості. Враховуючи ступінь напруги в колективі, у випадку подальшого ігнорування вимог профспілок, працівники галузі можуть почати акції протесту.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся