Менше 2% підприємств Вінницької області готові до дистанційної передачі даних газових лічильників

Вівторок 22 травня 2018 18:33
Менше 2% підприємств Вінницької області готові до дистанційної передачі даних газових лічильників
Фото: газовий лічильник (РБК-Україна)

Зволікають зі встановленням обладнання переважно підприємства компобуту з невеликим відбором газу

До кінця травня поточного року всі підприємства мають облаштувати свої газові лічильники засобами дистанційної передачі даних. На середину травня менше 2 відсотків суб’єктів підприємництва Вінницької області облаштували власні лічильники газу засобами дистанційної передачі даних. Про це повідомляє прес-служба компанії

В травні поточного року всі комерційні споживачі мають завершити облаштування приладів обліку газу засобами дистанційної передачі даних. Облаштування лічильників промислових споживачів засобами дистанційної передачі даних пов’язане із запланованим переходом на добове балансування ринку. Згідно Кодексу газорозподільних систем воно має бути запроваджене з 1 серпня 2018 року.

На 22 травня 2018 р лише 131 підприємство встановили відповідне обладнання, а 1480 підприємців отримали в ПАТ "Вінницягаз" технічні завдання на забезпечення комерційних вузлів обліку засобами дистанційної передачі даних. Зволікають зі встановленням обладнання переважно підприємства компобуту з невеликим відбором газу.  

"Щоб прискорити процес ПАТ "Вінницягаз" надає частину послуг. пов’язаних зі встановленням приладів дистанційного обліку безкоштовно. Безкоштовними є технічне завдання та встановлення норм, погодження проекту, а також введення в експлуатацію модему та його опломбування, - говорить технічний директор ПАТ "Вінницягаз" Володимир Білаш.

Консультації у даному питанні можна отримати в Центрі обслуговування клієнтів в м.Вінниця по вул. Шмідта, 32, або за номерами телефону (0432) 509-104, 605-304, 067-01-10-104. Порядок організації та облаштування комерційних вузлів обліку засобами дистанційної передачі даних можна переглянути на сайті компанії.

Постановою НКРЕКП № 2494 від 30.09.2015 р. "Про затвердження Кодексу газорозподільних систем" встановлено, що власники комерційних вузлів обліку природного газу (крім побутових споживачів) з річним обсягом споживання менше 10 тис. м3 повинні забезпечити облаштування лічильників газу засобами дистанційної передачі даних за власний рахунок до 27 травня 2018 року. Підприємства з більшим річним обсягом обліку природного газу мали вжити  відповідні дії у ще більш ранні строки.

На даний час в області природний газ використовують майже 7900 підприємств різної форми власності. Близько 7000 з них споживають менше 10 тис. м3 газу на рік.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся