ru ua

Китай запустив перший у світі HD-супутник дистанційного зондування Землі

Китай запустив перший у світі HD-супутник дистанційного зондування Землі Фото: запуск супутника Gaofen-4 ("Сіньхуа")

"Гаофень-4" є першим китайським супутником спостереження у високій роздільній здатності на геостаціонарній орбіті

Китай успішно запустив супутник дистанційного зондування планети Gaofen-4 в рамках реалізації проекту спостереження Землі у високій роздільній здатності. Про запуск, що відбувся вночі 29 грудня 2015 року, повідомляє "Сіньхуа".

Як зазначається, Gaofen-4 було запущено з космодрому Сичан у південно-західній провінції Сичуань у вівторок 29 грудня о 00:04 за місцевим часом (18:04 понеділка за київським часом, - ред.) ракетою-носієм "Великий похід-3B". Це був 222-й старт ракети цього сімейства.

"Гаофень-4" є першим китайським супутником HD-спостереження на геостаціонарній орбіті і найскладнішим у світі геосинхронним супутником цього класу.

Від звичайних супутників ДЗЗ "Гаофень-4" відрізняється також збільшеним ресурсом роботи - 8 років проти 3-5 років. На сьогодні у світі більше немає інших супутників ДЗЗ, що володіють тривалішим ресурсом роботи.

Успішний запуск Gaofen-4 став 19-м стартом у рамках космічної програми у 2015 році. Супутник буде використовуватися для запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій, спостереження за лихами і катастрофами геологічного походження, складання прогнозів погоди та лісової обстановки.

Новий апарат здатний знаходитися над заданим районом тривалий час, здійснюючи тривалий моніторинг небезпечних природних процесів і явищ, таких як урагани, землетруси, зсуви і повені, зазначив директор П'ятого НДІ при Китайській корпорації космічної науки і техніки Чжан Хунтай.

Послуги "Гаофэнь-4" будуть доступні не тільки в Китаї, але й у країнах і регіонах, охоплених проектом "пояс і шлях" ("Економічний пояс Шовкового шляху" і "Морський Шовковий шлях ХХІ століття"), додав головний конструктор супутника Лі Го.

В рамках проекту Gaofen передбачається до 2020 року запустити сім супутників високої чіткості. Перший апарат, Gaofen-1, було запущено у квітні 2013 року. На відміну від Gaofen-1 і Gaofen-2, що обертаються на низьких орбітах (600-700 кілометрів), Gaofen-4 призначений для функціонування на орбіті 36 тисяч кілометрів, що дозволить йому переміщається синхронно із Землею.

Нагадаємо, напередодні у США ракета Falcon вивела на орбіту 11 супутників зв'язку.