ru ua

Китай розпочав дослідження в галузі зв'язку 5G

Китай розпочав дослідження в галузі зв'язку 5G Фото: мобільний зв'язок майбутнього (Xinhua)

Як передбачається, перші комерційні 5G-мережі запрацюють орієнтовно у 2020

Міністерство промисловості та інформаційних технологій Китаю оголосило про початок досліджень в галузі мобільних телекомунікаційних мереж п'ятого покоління (5G). Про це напередодні повідомило місцеве видання ChinaDaily.

Як наголошується, в даний час проект перебуває на експериментальній стадії, яка триватиме три роки - із 2016 по 2018 роки.

Слідом за цим у КНР розпочнеться дослідна експлуатація мереж нового покоління.

Демонстрацію можливостей 5G-сервісів учасники телекомунікаційного ринку планують провести на майбутніх зимових Олімпійських іграх, які пройдуть у лютому 2018 року в місті Пхенчхан, Республіка Корея.

Як планується, перші комерційні 5G-мережі запрацюють, в тому числі в Китаї, орієнтовно у 2020 році. Для них визначено максимальну швидкість передачі даних - 20 Гбіт/с.

Нещодавно японська корпорація NTT Docomo повідомила про проведення перших успішних випробувань мережі 5G у комерційному приміщенні. Тестування здійснювалося у висотному комплексі Роппонги Хіллз в Токіо. Для передачі сигналу використовувалися міліметрові хвилі в діапазоні 70 ГГц, а пропускна здатність каналу зв'язку перевищила 2 Гбіт/с.

У розробці 5G-технологій беруть участь такі гіганти як Nokia Networks, Samsung, Ericsson, Fujitsu та інші.

Нагадаємо, раніше про намір інвестувати 600 млн доларів у дослідження 5G заявляла китайська компанія Huawei.