ru ua

У Києві жертвою кібершахраїв став іноземець

У Києві жертвою кібершахраїв став іноземець Фото: інтернет-шахрайство в Україні (Reuters)

Після переказу коштів на мобільний телефон заявника надійшло повідомлення про те, що його обдурили

Столична поліція розшукує шахрая, який ошукав іноземця на тисячу гривень, які було перераховано за неіснуючого собаку. Про повідомлення, що надійшло до Печерського управління поліції Києва, пише "Сегодня".

Як зазначає газета, правоохоронцям 29-річний чоловік пояснив, що на одному із сайтів побачив оголошення про продаж цуценят.

Іноземець зв'язався телефону із продавцем і домовився про покупку тварини. При цьому "продавець" попросив перерахувати на банківську картку 1000 гривень передоплати.

Вже після переказу коштів на мобільний телефон заявника надійшло повідомлення про те, що насправді цуценят ніхто не продає і його обдурили.

Інформація зареєстрована в журналі єдиного обліку заяв та повідомлень. Слідчий відділ Печерського управління поліції вирішує питання про внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального злочину, передбаченого частини першої статті 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України.

Як нагадують правоохоронці, при купівлі товарів через Інтернет потрібно бути гранично уважним, оскільки часто серед віртуальних продавців зустрічаються шахраї.

Нагадаємо, український хакер зізнався в зараженні 13 тисяч комп'ютерів крадіжці кредиток.