Кіберзлочинці почали полювання за персональними даними користувачів WhatsApp

НовиниТелеком & IT    16.09.2016 - 13:01
Фото: кіберзлочинці почали полювання за персональними даними користувачів WhatsApp
Фото: кіберзлочинці почали полювання за персональними даними користувачів WhatsApp
ЄС посилить вимоги щодо безпеки для WhatsApp і Skype Шахраї використали популярний сервіс оголошень для крадіжки 200 тис. грн

Користувачам месенджера пропонується перейти за посиланням, заповнити анкету і брати участь у розіграшу подарункового сертифікату на суму до 500 євро

Кіберзлочинці обманним шляхом намагаються заволодіти персональними даними користувачів популярного месенджера WhatsApp, повідомляє Grifonsoft.

Зловмисники розсилають повідомлення від імені відомих брендів, таких як McDonalds, KFC, Burger King, Starbucks, H&M, Zara та IKEA. У цих повідомленнях користувачів месенджера пропонується перейти за посиланням, заповнити анкету і брати участь у розіграшу подарункового сертифікату на суму до 500 євро. В анкетах користувачеві пропонують ввести персональні дані, включаючи ім'я, адресу електронної пошти, номер мобільного телефону.

Анкета копіює стиль брендів, при цьому всі опитування розміщуються на одному домені. Мова розсилки і валюта сертифіката змінюються в залежності від місця розташування користувача, яке визначається по IP. Всього система підтримує як мінімум 10 різних мов.

Як зазначає видання, жертва зловмисників не отримує ніяких сертифікатів і, тим більше, грошей, а зазначені персональні дані згодом використовуються злочинцями для підписки на дорогі SMS-сервіси, реєстрації на сайтах знайомств, установки додатків для показу реклами або переходів за посиланнями.

Нагадаємо, число жертв атак програм-вимагачів збільшилася майже удвічі за 2015 рік.

Читайте в розділі

Затриманого в Чехії росіянина звинувачують у зламі LinkedIn

ФБР розслідує нову кібератаку на сайти США

Twitter, Amazon і Spotify піддалися кібератаці

On Top