ru ua

В Інтернеті запрацював музей комп'ютерних вірусів

В Інтернеті запрацював музей комп'ютерних вірусів Фото: глобальна мережа Інтернет (BorshecRu)

Malware Museum містить майже вісім десятків "шкідників"

Старший співробітник відділу досліджень фінської компанії F-Secure Мікко Хіппонен і куратор бібліотеки програмного забезпечення на порталі Internet Archive Джейсон Скотт відкрили сховище комп'ютерних вірусів у рамках онлайн-сервісу Archive.org. Про це повідомляє Fortune.

Як зазначається, ідея проекту виникла після того, як Internet Archive представив емулятор для старих додатків MS-DOS, а Хіппонен задумався над питанням, що робити з величезною колекцією шкідливих програм, накопиченою ним за 25 років роботи у сфері інформаційної безпеки.

Так народився Malware Museum - музей вірусів, у якому на даний момент представлено майже вісім десятків "шкідників", що мали поширення в 1980-х і 1990-х роках. Відвідувачам надається можливість на власні очі побачити, що відбувалося при зараженні комп'ютера і які повідомлення в таких випадках отримував користувач.

В Інтернеті запрацював музей комп'ютерних вірусів

Серед експонатів музею чимало вірусів, що стояли біля витоків цілих напрямків шкідливого ПО. До таких, наприклад, належить Frodo - один з перших у світі стелс-вірусів. Він поширювався на дискетах і активувався 22 вересня, на день народження хоббіта Більбо та Фродо - персонажів книги Толкієна "Володар кілець", виводячи при завантаженні зараженого комп'ютера текст Frodo Lives ("Фродо живий").

В Інтернеті запрацював музей комп'ютерних вірусів

Як зазначає Хіппонен, зараз більшість вірусів пишеться організованими злочинними угрупуваннями з метою вимагання або крадіжки грошей у користувачів, тоді як у 80-х і 90-х роках минулого століття шкідливі програми створювалися просунутою в комп'ютерному плані молоддю здебільшого від нудьги.

В Інтернеті запрацював музей комп'ютерних вірусів

У якості прикладу він наводить Casino, що змушував жертву пограти у гру. Якщо користувач вигравав, він отримував доступ до своїх файлів, а в разі програшу вірус стирав дані із жорсткого диска.

В Інтернеті запрацював музей комп'ютерних вірусів

Нагадаємо, російські хакери змінили курс рубля на 15% за допомогою вірусу.