ua en ru

У 90% випадків позови до реєстраторів доменів пов'язані з вимаганням

У 90% випадків позови до реєстраторів доменів пов'язані з вимаганням Фото: інтернет-регулювання в Україні (Hi-tech.ua)

За свої послуги зловмисники, як правило, вимагають відсоток від заявленої у судовій претензії суми

У дев'яноста відсотках випадків позови проти реєстраторів доменних імен в Україні подаються з метою вимагання і спрямовано на отримання вигоди позивачами. Про це сьогодні під час круглого столу міжнародної інтернет-корпорації ICANN в Києві заявив президент компанії Imena.UA/Mirohost, член правління Інтернет Асоціації України (ІнАУ) Олександр Ольшанський, передає власкор РБК-Україна.

Як зазначив Ольшанський, зазвичай до власника торгових марок звертаються певні особи, які для початку стверджують, що веб-реєстратор нібито порушує їхні права.


Наприклад, зловмисники можуть розповісти про те, що в Інтернеті, мовляв, раптово виявлено домен, аналогічний до торгової марки даного власника. Далі довірливому бізнесменові пропонується звернутися до суду, зокрема подати відповідну позовну заяву на реєстратора доменних імен.

Натомість, за надання посередницьких послуг, зловмисники, як правило, вимагають відсоток від суми позову.

"Для них найпростіший спосіб заробити грошей - це зібрати доказову базу і подати на реєстратора", - наголосив Ольшанський, додавши, що його компанія (Imena.UA, - ред.) отримує по кілька таких позовів на тиждень, тобто близько півсотні на рік.

За оцінками IT-підприємця, тільки 10% позовів до доменних реєстраторів припадають на реальні випадки порушення прав користувачів.

Нагадаємо, за даними асоціації "ІT України" (ITUkraine), збиток українських IT-компаній від силових операцій сягнув 20 мільйонів доларів за підсумками року.

В цілому, ДФС у 2015 провела перевірки 15 українських IT-компаній.

Як заявляв голова комітету Верховної Ради з питань інформатизації та зв'язку Олександр Данченко, дані про 70% "сепаратистських" серверів вилучено з контексту.