ua en ru

Фонд Ложкіна передав центру дитячої кардіології медобладнання

Представники Благодійного фонду Бориса Ложкіна 25 серпня передали Центру дитячої кардіології та кардіохірургії під керівництвом Іллі Ємця медичне обладнання вартістю 7 мільйонів 350 тисяч гривень. Про це повідомив засновник Благодійного фонду Борис Ложкін.

Зокрема, кошти на його придбання були зібрані на благодійному аукціоні в рамках проекту "Мистецтво заради життя". 70 провідних українських художників і скульпторів відгукнулися на заклик Фонду Бориса Ложкіна і надали свої твори для участі в проекті. На благодійному аукціоні, який відбувся 19 травня 2015 року в "Мистецькому арсеналі" в Києві, було продано 80 робіт українських художників.

Так, медики центру отримали апарат EPIQ-7 Phillips - сучасний універсальний кардіологічний УЗ-апарат, який не має аналогів у світі по точності діагностики хвороб серця і судин. Як наголошується, використання цього обладнання дозволить щороку проводити якісну діагностику понад 10 тисяч пацієнтів. Також директор Благодійного фонду " Надія Шаломова і його засновник Борис Ложкін передали медикам обладнане реанімаційне місце для новонароджених, яке дозволить створити умови для одужання 120 дітей щорічно.

"Я впевнений, що мистецтво здатне рятувати і дарувати надію. Саме тому наш благодійний фонд розпочав у травні перший масштабний проект "Мистецтво заради життя". Ми звернулися до провідних сучасних українських художників з проханням допомогти нам зібрати кошти на потреби Центру дитячої кардіології та кардіохірургії. На аукціоні були продані роботи вітчизняних художників, і на ці кошти ми отримали унікальне медичне обладнання, яке, я сподіваюся, допоможе врятувати багато життів наших маленьких співвітчизників. Хочу подякувати всім, хто мав відношення до реалізації проекту. Медики Центру роблять вкрай важливу, титанічну і відповідальну роботу, вони рятують життя нових поколінь, і ми їм в цьому повинні допомагати", - зазначив Борис Ложкін.

У свою чергу професор Ілля Ємець розповів, що в Україні щороку народжується понад 5 тисяч дітей з вродженими вадами серця.

"Від імені всього колективу нашого Центру я дуже вдячний Фонду Бориса Ложкіна за цю неоціненну допомогу. В Україні, та й на всьому пострадянському просторі, такий сучасний апарат EPIQ-7 з'явився вперше. Завдяки цьому обладнанню ми зможемо врятувати тисячі життів", - заявив він.

Науково-практичний центр дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України є унікальним закладом, у якому кращі вітчизняні лікарі щорічно діагностують і лікують тисячі дітей з вродженими вадами серця і судин.

За останні 10 років роботи Центру понад 280 тисяч пацієнтів отримали консультації і було проведено 16, 5 тисяч операцій. За кількістю операцій це медичний заклад є лідером серед аналогічних установ Європи. Засновник Центру - видатний хірург, доктор медичних наук, професор Ілля Ємець, який вперше на пострадянському просторі в 1992 році почав оперувати немовлят зі складними вадами серця. Починаючи з 2009 року фахівці Центру вперше в світі запровадили практику операцій в перші години життя дитини з використанням пуповинної крові. На сьогодні досвід Центру налічує більше 170 таких операцій, а сам метод у міжнародній практиці отримав назву "український".