Число жертв атак програм-вимагачів збільшилося майже вдвічі за 2015

Субота 19 грудня 2015 13:21
Число жертв атак програм-вимагачів збільшилося майже вдвічі за 2015
Фото: світова кібербезпека під загрозою (TechSpot)

За даними "Лабораторії Касперського", Україна стала другою у списку країн, які найбільш схильні до ризику зіткнення зі шкідливим ПЗ

Стрімким розвитком програм-вимагачів в Інтернеті ознаменувався 2015 рік. За даними Kaspersky Lab, за останні 12 місяців кількість користувачів, атакованих подібними шкідниками, зросла в 1,7 рази, повідомили у прес-службі компанії.

Як зазначається, Україна стала другою у списку країн, що найбільш схильні до ризику зіткнення із цією загрозою, поступаючись за цим показником лише Казахстану.

Вимагацьке програмного забезпечення здобуло таку високу популярність у зловмисників насамперед завдяки своїй прямої фінансовій вигоді: програми блокують нормальну роботу пристрою або шифрують дані користувача з вимогою заплатити викуп за відновлення доступу до них. Причому дедалі більш кіберзлочинці активно освоюють нові платформи.

Так, перший здирник для Android-пристроїв з'явився лише у 2014 році, а вже цьогоріч 17% всіх атак за участю подібного ПЗ припало саме на цю мобільну платформу. Крім того, у 2015 році було виявлено перший здирник для Linux.

Найбільш істотне зростання демонструють програми-шифрувальники - у 2015 році з ними зіткнулося в 1,5 рази більше користувачів, ніж роком раніше. При цьому 20% атак шифрувальників припало на корпоративний сектор. Всього за останні 12 місяців з'явилося десять нових сімейств шифрувальників, а кількість модифікацій цих шкідників збільшилася в понад двічі.

Число жертв атак програм-вимагачів збільшилося майже вдвічі за 2015

Фото: географія кібератак (Kaspersky Security Bulletin 2015)

"Кіберзлочинці виявляють особливий інтерес до шкідливого ПЗ, яке можна швидко монетизувати. Саме цим і пояснюється зростання атак здирників. Kaspersky Lab має досвід успішної боротьби з цим видом загроз, наші експерти допомагали жертвам таких шкідників розшифрувати свої файли. Ми рекомендуємо користувачам бути напоготові і в разі зіткнення з вимагачем не приймати поспішних рішень і не кидатися відразу на сплату викупу", - порадив старший антивірусний експерт Kaspersky Lab Девід Емм.

Нагадаємо, згідно з нещодавнім дослідженням Digital Citizens Alliance і RiskIQ, кожен третій піратський сайт являє вірусну небезпеку.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся