Cаудівська Аравія визнала крадіжку Wi-Fi гріхом

Cаудівська Аравія визнала крадіжку Wi-Fi гріхом
Фото: розвиток ІТ на Близькому Сході

Гріхом не може вважатися використання загальнодоступного Wi-Fi у торгових центрах, парках, кафе, готелях і держустановах

Член Верховного комітету з наукових досліджень та релігійного права Саудівської Аравії Алі Аль Хакамі видав фетву, згідно з якою використання доступу до чужого Wi-Fi без дозволу прирівнюється до крадіжки і оголошується гріхом. Про це повідомила британська газета The Independent на початку червня.

"Користування послугою Wi-Fi нелегально або без відома інших бенефіціарів або постачальників не допускається", - йдеться у виданій вченим-богословом фетві.


Як зазначається, гріхом не може вважатися використання загальнодоступного Wi-Fi в торгових центрах, парках, кафе, готелях і державних установах.

Як підкреслив один з саудівських блогерів, будь-яка нормальна представник інтернет-спільноти не потребує спеціальної фетві для розуміння того, що користуватися чужим доступом до Wi-Fi заборонено.

Аналогічне рішення в квітні виніс рада у справах ісламу Дубая, який вирішив, що у використанні чужого доступу в інтернет - наприклад, належить сусідові - немає гріха, якщо його власник дав дозвіл.

Як відомо, фетва - це рішення з якого-небудь громадському, політичному або правового питання, що виноситься високопоставленим ісламським богословом - муджтахід. Фетви регулюють найрізноманітніші аспекти життя простого мусульманина.

Нагадаємо, наприкінці травня в центрі Львова з'явився безкоштовний Wi-Fi. Як зазначалося, провайдер телекомунікаційних послуг "Воля" побудував мережу, що об'єднує понад 150 точок доступу до інтернету.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся