ua en ru

ТВ-виробники просять депутатів не ухвалювати законопроект про заборону російського кіно

ТВ-виробники просять депутатів не ухвалювати законопроект про заборону російського кіно Фото: депутати можуть ускладнити життя ТВ-виробникам

На думку телевізійників, законопроект є неефективним і обмежує права людини

Ініціатива #КіноКраїна, яка об'єднує українських виробників кінофільмів і телесеріалів, попросила депутатів не ухвалювати законопроект 4303, що обмежує використання медійної продукції країни-агресора. Текст звернення розміщений на сторінці ініціативи в соціальній мережі Facebook.

На думку ТВ-виробників, незважаючи на патріотичні цілі, які переслідує законопроект, сам він є неефективним. Він також вважають, що документ спрямований не на інтеграцію України в європейське співтовариство, а у зворотному напрямку, оскільки обмежує права людини.


Наприклад, законопроектом передбачена така норма як письмову заяву про засудження окупації території України старной-агресором за формою, встановленою Кабінетом Міністрів України. Її власноручно повинен підписати будь-яка фізична особа-резидент Російської Федерації, яка бере участь у зйомках у серіалі. Тільки в такому випадку контент з його участю можна буде показувати в Україні. Але це не гарантує, що після підписання такої заяви людина не буде займатися ворожою діяльністю.

"Очевидно, що запропонований механізм не поліпшить ситуацію з захистом інформаційного простору України, хоча ми з упевненістю можемо стверджувати, що він прямо суперечить Конституції України, Європейській Конвенції про захист прав людини та основних свобод і багатьом іншим міжнародним договорами, угодами та іншими зобов'язаннями, які взяла на себе Україна перед міжнародним співтовариством», - йдеться в листі

Лист також звертає увагу на неспроможність деяких прописаних у ньому норм. Наприклад, на думку авторів листа, виконання вимог закону унеможливить демонстрацію в Україні фільмів, зроблених європейськими або американськими виробниками. Тому що, для отримання державного прокатного посвідчення Держкіно потрібно буде подавати інформацію від усіх учасників фільму, які є громадянами РФ, а також власноруч підписані ними всіма заяви про засудження окупації. Оскільки у договорах про придбання прав на демонстрацію фільму, ні в будь-яких інших документах, ні в титрах фільмів не вказується громадянство учасників фільму, то не зрозуміло, як іноземні студії-виробники повинні отримувати ці заяви від учасників.

До складу # КіноКраїна входять медіагрупи StarLightMedia (телеканали "СТБ", ICTV, "Новий канал", М1, М2, QTV), Inter Media Group (телеканали "Інтер", "Інтер +", НТН, К1, К2, МЕГА, "Піксель", Zoom , Enter-фільм), "Медіа Група Україна" (телеканали "Україна", НЛО TV, "Футбол 1", "Футбол 2", "Індиго ТБ" і ряд регіональних телеканалів), кінокомпанії FILM.UA Group, Star Media, Pro TV, "Студія" Квартал 95" і Одеська кіностудія.

Нагадаємо, раніше радіомовники попросили депутатів доопрацювати законопроекти про квоти на радіо.