ua en ru

"Два тижні в повній ізоляції": перший українець вирушає на безлюдний острів

"Два тижні в повній ізоляції": перший українець вирушає на безлюдний острів Фото: Мандрівник Вадим Івлєв - справа (прес-служба)

Стартує масштабна радіоекспедиція на безлюдний острів Дюсі

10 жовтня у Києві український мандрівник Вадим Івлєв зустрівся з журналістами, щоб оголосити про старт двотижневої експедиції на безлюдний острів. З 13 жовтня по 11 листопада цього року він стане учасником експедиції у важкодоступний район Тихого океану, на безлюдний острів Дюсі, що відноситься до архіпелагу Піткерн.

Українець буде у складі 14 членів експедиції з шести країн. Окрім киянина Вадима Івлєва, у експедиції будуть брати участь мандрівники зі США, Бразилії, Німеччини, Нової Зеландії, США, Угорщини. Це буде масштабна світова радіоекспедиція до важкодоступного району Тихого океану.

"Два тижні в повній ізоляції": перший українець вирушає на безлюдний острівФото: Мандрівник Вадим Івлєв буде у складі 14 членів експедиції з шести країн (РБК-Україна)

Протягом двох тижнів дослідники будуть знаходитимуться на повністю безлюдному острові без душу і пральні. Втім, як запевняє Вадим Івлєв, душ буде на кораблі, проте він – дуже простий, та й все інше обладнання – примітивне і просте. Головна особливість експедиції — повна ізольованість від усього.

Житимуть мандрівники у наметах і користуватимуться портативними електрогенераторами. Цікаво, що востаннє подібна експедиція проводилася у 2008 році, а на острові поки ще не побував жоден українець.

Фото: З 1971 по 2016 рік у місцевості, куди вирушає киянин, в різний час було затоплено більше 263 космічних апаратів (РБК-Україна)

Острів Дюсі розташовується на кордоні так званого "Кладовища космічних станцій", де колись були затоплені станції "Мир" та "Тянонг-1", а ще – вантажні космічні кораблі "Прогрес", японські космічні апарати. У 2019 році тут буде затоплена станція "Тянонг-2", а 2024 року – МКС. Загалом з 1971 по 2016 рік в цій місцевості в різний час було затоплено більше 263 космічних апаратів.

Острів Дюсі мандрівники відвідують дуже рідко. Постійних жителів на ньому немає, а щоб потрапити на острів, потрібно мати дозвіл. Його всі учасники радіоекспедиції отримали заздалегідь.

"Два тижні в повній ізоляції": перший українець вирушає на безлюдний острівФото: Острів Дюсі розташовується на кордоні так званого "Кладовища космічних станцій", де колись були затоплені станції "Мир" та "Тянонг-1" (прес-служба)

Вадим Івлєв – не тільки мандрівник, а й радіоаматор та етнограф-аматор. Він брав участь у міжнародній експедиції на важкодоступний антарктичний острів Херд 2016 року. Киянин пише статті про подорожі, а його книга "Мандри Киянина Океанією" готується до видання цього року.

Що таке радіоекспедиція? Це різновид дослідницької та географічної експедиції, в якій беруть участь кілька радіоаматорів. Основна мета експедиції — встановлення різноманітних типів радіозв'язку у різних діапазонах.

"Два тижні в повній ізоляції": перший українець вирушає на безлюдний острівФото: Востаннє подібна експедиція проводилася у 2008 році, а на острові поки ще не побував жоден українець (РБК-Україна)

На сайті ARRL (Американської радіорелейної ліги) повідомляють, що підчас перебування на острові Дюсі члени команди, крім чергування в ефірі, збиратимуть зразки ґрунту і рослин для вивчення Національним антарктичним науковим центром України, що використає їх в своїх дослідженнях в сфері зміни клімату. Влада Піткерну надала дозвіл на збір зразків.

Відео: У гонитві за літом або де найкраще відпочивати в оксамитовий сезон (video.rbc.ua)

Нагадаємо, український поліцейський-альпініст розповів, як підкорює гірські вершини світу.

Також ми підібрали для вас десять захоплюючих книг, які варто взяти із собою у відпустку.