ru ua
РБК-Україна» Досьє політиків» Юрій Корявченков

Юрій Корявченков

Досьє

Юрій Валерійович Корявченков - український актор, політичний діяч. Народний депутат Верховної ради 9 скликання від партії "Слуга народу".

У парламенті займає посаду заступника голови фракції "Слуга народу", є головою підкомітету з питань автомобльних доріг і дорожнього господарства.

Раніше був відомий як актор Юзик шоу "Вечірній квартал". Адміністративний директор "Студії Квартал 95".

КорявченковФото: Юрій Корявченков (Facebook Слуга Народу)

Біографія

Юрій Корявченков народився в місті Кривий Ріг в родині інженера і лікаря 16 листопада 1974 року. У дитинстві захоплювався спортом, брав участь в змаганнях із баскетболу на обласному та республіканському рівнях.

Під час навчання в школі підробляв санітаром і мріяв стати лікарем-хірургом. Однак вступив до Криворізького технічного університету на спеціальність інженера-електрика. Після закінчення вузу працював за фахом на Центральному гірничо-збагачувальному комбінаті. До 2003 року пройшов кар'єрний шлях від електрослюсаря до заступника голови профкому.

Другу вищу освіту Корявченков здобув у 2004 році в Криворізькому економічному інституті КНЕУ ( "Економіка підприємства").

У студентські роки грав у КВК, виступав за команди "Криворізька шпана", "50х50". Разом з Олександром Пікаловим грав у команді "Збірна Дніпропетровська", а потім в "Збірній Кривого Рогу", яка пізніше була перейменована на "95 квартал".

В її складі Юрій Корявченков під сценічним псевдонімом Юзік виступав у Вищій лізі КВК . Пізніше був учасником телевізійного шоу "Вечірній квартал" та інших проектів "Студії Квартал 95". Обіймав посаду адміністративного директора компанії.

Знімався в серіалах "Слуга народу", "Міліцейська академія" та ін.

Кар'єра в політиці

Під час виборчої кампанії 2019 року Юрій Корявченков увійшов до команди Володимира Зеленського. Очолив штаб кандидата в Кривому Розі.

На парламентських виборах влітку 2019 року пройшов до Верховної Ради як представник партії "Слуга народу" по одномандатному виборчому округу №33 (Кривий Ріг).

У парламенті 9 скликання є заступником глави фракції "Слуга народу". Корявченков також був обраний на посаду керівника підкомітету з питань автомобльних доріг і дорожнього господарства.

Член лічильної комісії Верховної Ради 9 скликання. Заступник керівника груп міжпарламентських зв'язків з Ірландією і з Республікою Корея.

Сім'я

Юрій Корявченков одружений. Дружина Тетяна - економіст, працює його помічником у Верховній раді на громадських засадах. Є троє дітей: Андрій, Маргарита, Маріанна.