Янукович хоче побудувати трубу в обхід Росії

Четвер 06 червня 2013 15:43

Президент Віктор Янукович заявив про доцільність розгляду проекту «Білий потік» як альтернативного маршруту постачання газу з Азербайджану. Про це йдеться в його посланні Раді.

На думку президента, «Білий потік» дозволить транспортувати газ також з Туркменістану і Казахстану.

«Привабливість зазначених проектів визначається можливістю досягнення домовленостей з потенційним постачальником про постачання газу на довгостроковій основі за взаємовигідним цінами», - йдеться в посланні.

У ньому підкреслюється, що недостатні темпи диверсифікації джерел енергоресурсів є загрозою національній безпеці України.

«У цьому напрямку доцільно запропонувати компаніям - інвесторам проектів Трансанатолійського газопроводу (TANAP) та проекту Nabucco West транзит по території України з використанням українських підземних сховищ газу в обсязі до 10 млрд куб. м, який транспортувати в Україну через Болгарію і Румунію, а з українських підземних сховищ - через Словаччину в інші країни ЄС », - йдеться в посланні.

У посланні вказується, що реалізація даних проектів дозволить Україні не тільки забезпечити альтернативні поставки на рівні до 10-15 млрд куб. метрів щорічно, а й розширить використання газотранспортної інфраструктури.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся