ua en ru

Візит Фаріон у Херсон закінчився масовим побоїщем

Під Будинком художньої творчості зіткнулися активісти від "Свободи" та КПУ.

У Херсоні відбулися сутички між комуністами і представниками партії ВО "Свобода". Конфлікт виник у середу, 17 липня у зв'язку з приїздом до міста депутата від "Свободи" Ірини Фаріон, яка презентувала в Будинку художньої творчості свою книгу.

Зокрема, представники херсонського обкому КПУ заблокували другий вихід з будівлі - ворота у внутрішній двір, шістьма автомобілями.

Бійка почалася з того, що журналісти, які перебували всередині будівлі на презентації книги "Мовна норма: знищення, пошук, відновлення", захотіли вийти з Будинку творчості, проте двері головного входу "свободівці" заблокували палицею, так як комуністи намагалися увірватися в приміщення. Як з'ясувалося, ворота у внутрішній двір також були заблоковані - тільки вже комуністами, які шістьма автомобілями перекрили вихід.

"Свободівці" висунулися до цих воріт зсередини і почали перестрілку з комуністами, ті у відповідь почали кидати каміння в їхній бік.

Презентація книги Ірини Фаріон закінчилася автограф-сесією. Міліціонери зробили для неї живий коридор на виході з будівлі Будинку творчості, а її соратники прикрили її від комуністів прапором "Свободи", щоб її не помітили. Однак Фаріон все одно в підсумку нарвалася на активістів херсонської Компартії, які облаяли її і кричали, щоб вона забиралася геть з Херсона, проте ніяких активних дій робити не стали.