Штрафи за тонування хочуть збільшити в 1,5 рази, а за непристебнутий ремінь - вдвічі

Державтоінспекція розробила законопроект , згідно з яким штрафи за деякі порушення правил дорожнього руху повинні збільшитися.

Так , згідно із законопроектом , штраф за неправильну тонування стекол і за несправності гальмівної і рульової систем може збільшитися в 1,5 рази - від 340-425 гривень до 510-680 грн.

За непристебнутий ремінь штрафуватимуть суворіше - максимальний тариф підскочить відразу вдвічі з 51-85 до 85-170 грн. Також посилять покарання за недозволену установку " мигалок " та інших світлових приладів , непередбачених конструкцією авто , стягувати будуть 510-595 грн замість 420-510.

Також ДАІ хоче розширити список підстав , за якими можна зупинити машину на дорозі , тобто , зупиняти авто не тільки за явні порушення і видимі несправності автомобіля.

Читайте також : В Україні збираються відчутно збільшити штрафи за " незначні " порушення ПДД Пропонується доповнити закон про міліцію становищем , яке наділяє співробітників ДАІ правом перевіряти умови роботи водіїв , а також пропонується ввести заборону на експлуатацію технічно несправних транспортних засобів.

Так , ступінь тонування автомобіля , несправність керма або гальм не перевірятиметься інспектором ДАІ , а здійснюватися за допомогою спеціальних приладів , які є в інспекції . Крім того , штрафникам пропонують ввести систему накопичення штрафних балів.

Проте поки, за словами начальника центру безпеки дорожнього руху ДАІ МВС України Сергія Будника , такий законопроект був внесений до Верховної Ради , але був відхилений народними депутатами.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся