ua en ru

Подорож в дивовижний Занзібар

Подорож в дивовижний Занзібар

Шукачам найкращого африканського куточка для туризму фахівці обов'язково запропонують Занзібар. Без перебільшення Занзібар можна назвати мрією туриста: ласкаві сонячні промені, свіжий вітерець, пахне екзотичними спеціями, навколо милі усміхнені обличчя. Життєва філософія місцевого населення надзвичайно проста, вона полягає в двох словах, відомих нам з уст мультиплікаційних героїв Пумби і Тимона. Звучить вона як «Акуна Матата», що перекладається як «ніяких проблем».
Трохи історії

Занзібар - це не країна, а острів, що входить до складу Танзанії. Головне місто на острові Стоун-Таун. Якщо розглядати Занзібар як курортний острів, то його безсумнівними плюсами є дуже чисте узбережжі, різноманітна культура, небачене розмаїття морських тварин, метеликів і птахів. Ще на так давно туристи тут відпочивали в своїх наметах, але сьогодні на узбережжі є багато готелів самого різного рівня.
У Танзанії немає єдиної мови, кожен народ розмовляє на власному. Племен на островах живе величезна кількість, найчисленніші - масаї і суахілі. Крім аборигенів з часів X століття в Танзанії стали заселяться перси, араби, аравійців, індійці, сомалійці, жителі Коморських островів, Бурунді та Конго. Представників Європи і Азії теж гідно оцінили цієї райський куточок. Священною мовою на Занзібарі вважають арабська, але з гостинністю зустрічають тут представників і всіх інших національностей. Датою створення Танзанії як держави вважають 1964 рік, коли в єдине політичне утворення злилися материкова частина і найбільший острів Занзібар. Загальноприйнята вітання в цих місцях: «Джамбо». Вітати знайомих тут прийнято шумно - Танзанійці гаряче обіймають і цілують друзів.
А от все інше на Занзібарі робиться дуже повільно - така нерозторопність і повільність часто дратує ділових туристів з Європи і Америки. Але боротися з цим ніяк не можна - залишається тільки прийняти спосіб життя на Занзібарі. Не варто дивуватися, якщо хтось з обслуговуючого персоналу з чистою совістю відлучитися на півгодинки, щоб поговорити з подругою, в той час як турист очікує послуги - на Занзібарі таке в порядку речей. Потрібно просто розслабитися і приймати з великим задоволенням життя таким, яким воно є - як дощ чи сонячну погоду. Саме так з дитячою безпосередністю, відносяться до життя аборигени.
африканські краси

Головне віросповідання на островах - це іслам, які привезли з собою перси - перші мандрівники в ці краї. Але не сподівайтеся побачити тут людей, одягнених за законами ісламу. У всій ісламістської частини Африки традиційні для ісламу паранджа і чадра були замінені спрощеним варіантом - Кангу. Так у народах суахілі називається два шматки матерії, які обертаються навколо тулуба - один в якості спідниці, а інший на плечі. Сірих і чорних кольорів в одязі тут годі й шукати: молоді дівчата носять помаранчеві, зелені або коричневі кольори. Дуже модно тут розписувати свої Кангу красивими орнаментами і мудрими висловами власного виготовлення. Портрети президента теж можна часто побачити на одязі, сьогодні їм є Д. Магуфулі, який закінчив ВНЗ не де-небудь, а в Одесі.
Серед племен своїм одягом виділяються масаї, які носять тільки синє і червоне, а в якості прикраси використовують не візерунки, а дуже стримані смуги і клітини. Таку аскетичність в одязі масаї компенсують кілограмами прикрас, які носить не тільки жіноча, але й чоловіча частина населення. Напевно, вам доводилося чути про африканське плем'я, яке одягає дівчинці не шию безліч вузьких кілець, завдяки чому вона виростає з часом в довжину. Для європейського очі таке здається знущанням над жінкою, але самі масаї виправдовують це тим, що таким способом вони захищають ніжне жіноче горло від хижаків.
Але справжні масаї звертають більше уваги на вуха людини. Приблизно в 7 років всім дітям мочки вух проколюють. Потім отвір майстерно розширюють деревної тріскою і вставляють туди важкі намиста. Мочки поступово відтягуються майже до плечей - чим помітніше деформація, тим більше привабливий і поважаємо людей (на переконання масаїв). Вуха і шия - важливі моменти, за якими масаї виділяють себе серед інших, дуже схожих народностей.
Якщо вивчати населення Занзібару, то можна знайти звичаї і характеристики, як африканців, так і арабів. Остаточно заплутують недосвідченого людини мелькають подекуди витончені індійські сарі. Занзібар - одне з тих місць на землі, де без образ змішалися в строкатий калейдоскоп безліч етносів. Така ситуація стала можлива завдяки торгівлі, яка протягом століть велася з іншими узбережжями великого Індійського океану - це приводило до взаємного спілкування і переймання аспектів культури між різними народами. Сьогодні Занзібар - унікальне і дивовижне острівна співтовариство.
кулінарія Занзібару

На початку XIX століття один з торгових кораблів привіз на острів дивовижну спецію - гвоздику. Цей факт змінив долю острова - вже через кілька десятиліть він став світовим експортером гвоздики - це рослина називають тут королем Занзібару. Зараз крім гвоздики тут в промислових масштабах вирощують імбир, ваніль, мускатний горіх і багато інші прянощі. Аромати спецій витають над цими місцями, тому друга назва Занзібару дуже романтичне - острів спецій. Туристи під керівництвом місцевих гідів із задоволенням відвідують плантації, на яких ці ароматні спеції виростають.
Особливо подобаються гостям місцеві страви на основі м'яса та зі спеціями. У світі зінзібарская кухня мало відома - з цієї причини туристи бувають просто вражені її незабутнім смаком, вони навіть не очікують, що це може бути до такої міри смачно. Яловичину і свинину тут майже не їдять - вона дорога, а ось до м'яса антилопи, крокодила, бородавочника і птахів відносяться як до традиційної їжі. Ще одне повсякденне блюдо - банани (смажені, тушковані, печені, з усілякими інгредієнтами). Популярні морські дари: креветки, восьминіг, черепашки і водорості.
Ще багато вражаючого можна зустріти на Занзібарі. Це дивовижне місце на мапі, яке найбільш повно задовольняє нашим поданням про Африку - так склалося завдяки Корнія Чуковського. Побувати на Занзібарі подібно до того, як містичним чином заглянути в своє дитинство - яскраві враження, відмінний відпочинок тілом і душею забезпечені на цьому екзотичному і миролюбний острові.
Джерело: Одеська Правда