ru ua

Принц Вільям був присутній при народженні сина в тій же лікарні, де принцеса Діана народила його самого

Новоспечена прабабуся - королева Єлизавета II "в захваті" від новини. Жителі Великобританії вже почали щосили святкувати.

Герцог Кембріджський Кейт народила спадкоємця престолу - майбутнього короля Великобританії. Ім'я хлопчика поки не оголошували. Кейт Міддлтон і хлопчик почуваються добре. Малюк з'явився на світ в лівому крилі лікарні Сент-Мері в Паддінгтона в Лондоні. Там, де принцеса Діана народжувала своїх синів - принців Вільяма 1982 році і Гаррі-в 1984-му. Як стало відомо, щасливий батько принц Вільям пристосовувати при народженні свого первістка, це не типово для королівської сім'ї, та й взагалі не саме поширене явище в світі. Тепер він візьме покладений в Великобританії кожному молодому батькові двотижневу відпустку, і вони з Кейт виїдуть до її батьків.

За традицією, спочатку бюлетень, підписаний королівським гінекологом Маркусом Сетчеллом, який керував прийняттям пологів, був доставлений до Букінгемського палацу з лікарні Сент-Мері з поліцейським ескортом. У документі говорилося: "Її Королівська Високість герцогиня Кембриджська благополучно вирішилася від тягаря сином сьогодні в 16:24 (це 18.24 за Києвом. - Ред.). Її Королівська Високість і дитина почувають себе добре". Згідно з повідомленням Кенсінгтонського палацу, вага малюка - 8 фунтів 6 унцій, що це приблизно 3 кг 800 грамів. Малюк і мама залишаться на ніч у лікарні.

Потім новину розмістили на спеціальному стенді на воротах Букінгемського палацу, це теж традиція королівської сім'ї.

До речі, журналісти вже відзначили, що бюлетень з оголошенням про народження малюка озвучили через чотири години після того, як він з'явився на світ. Чим пояснюється така затримка, невідомо.

Королівська родина, точно так само, як і будь-яка інша, радіє, що з мамою і малюком все гаразд.

"Королева Єлизавета II, герцог Единбурзький (її чоловік. - Ред.), Принц Уельський Чарльз, герцогиня Корнуолльская (його дружина Камілла. - Ред), принц Гаррі і члени обох сімей були проінформовані і в захваті від новини," - сказав представник королівської сім'ї.

Принц Уельський Чарльз, тато Вільяма, сказав, що надзвичайно гордий і щасливий, ставши дідусем у перший раз, і додав, що це був неймовірно особливий момент для Вільяма і Кетрін.

Хлопчик став третім у черзі на британський престол. Він отримав титул принца Кембриджського - між іншим, цей титул використовується вперше за 190 років.

Відреагували і найвідоміші політики держави. Прем'єр-міністр Девід Кемерон написав у своєму Twitter: "Я дуже радий за герцога і герцогиню. Поява на світ їхнього сина святкуватиме вся країна. Вони будуть чудовими батьками".

Лідер лейбористів, тобто опозиції Ед Мілібенд також написав у Twitter: "Величезні поздоровлення герцогу і герцогині Кембриджських, я бажаю їм і їх синові щастя і міцного здоров'я".

Жителі Великобританії, як вірно висловився прем'єр-міністр, дійсно щосили святкують. Економісти вважають, на всі відзначення витратиться близько 300 млн фунтів стерлінгів. Офіційній владі теж доведеться розщедритися на торжество. Втім, прибуток від туристів і сувенірів на тему королівської сім'ї і спадкоємця з лишком окупить казні всі витрати.

На даний момент з'явилося тільки одне, короткий, але красномовне висловлювання самомго принца Вільяма: "Ми не могли б бути більш щасливі".