ru ua

Відкритий лист Микиті Михалкову

Телеведуча відповіла режисерові на його промову про позицію самої Собчак і Макаревича щодо ситуації на Україні.
Ксенія Собчак написала відкритий лист голові Спілки кінематографістів Росії Микиті Михалкову.
Я не буду відповідати Вам в тій частині, де Ви говорите про Андрія Макаревича. Я знаю Андрія як людину розумну і сміливого - він Вам сам за себе відповість, якщо вважатиме за потрібне. Проте зупинюся лише на одному моменті, пов'язаному з порушенням елементарної логіки.
Ви закликаєте Макаревича віддати його нагороди: «? Навіщо ж ти береш нагороди у тих, до кого ти так ставишся, чому ти користуєшся всіма тими благами, які тобі дають по заслугах, але все одно ті люди, яких ти не поважаєш» До цього пасажу я наївно вважала, що таким заслуженим діячам культури, як Макаревич і, безумовно, Ви, нагороди даються ДЕРЖАВОЮ. А президент, міністр культури і хто б то не було ще в даному випадку просто людина-функція, приколюють на лацкан значок або вручающий почесну грамоту. Незалежно від того, чи подобається президенту або міністру культури творчість людини, що вплинула на російську культуру, він повинен цю заслужену нагороду вручити.
Але, мабуть, Ви давно зрозуміли те, що недостатньо зрозуміли інші. Нагороди в нашій країні, на жаль, дають саме люди, переконані, що вони і тільки вони і є держава - в кращих традиціях короля-сонця Людовіка XIV, який заявив: «бо держава - це я» Як відомий монархіст, Ви маєте повне право розділяти цю кілька екзотичну для XXI століття точку зору.
Але тоді, Микита Сергійович, я закликаю вас бути послідовним. Поверніть вашого Оскара мерзенним американцям, які «бомблять Ірак і Лівію» і «терзають» керівників інших країн! Ви ж їх не поважаєте? А заодно і «гейропе» поверніть призи з Іспанії, Франції, Італії в відповідь на їх санкції.
У підсумку, відповідаючи на репліки Микити Михалкова, Собчак по пунктам пояснює "технологію привчання до мерзоти", про яку говорив у виступі сам режисер, і розповідає, чим заробляє на життя і що насправді вважає вульгарністю.
Закінчує Собчак фразою із твору братів Стругацьких "Бридкі лебеді":
"Моральні цінності не продаються. Їх можна зруйнувати, купити їх не можна. Кожна дана моральна цінність потрібна тільки одній стороні, красти і купувати її не має сенсу. Пан президент вважає, що купив живописця Квадригу. Це помилка. Він купив халтурника Квадригу, а живописець протік у нього між пальцями і помер ".
Нагадаємо, Андрій Макаревич написав відкритий лист до президента, в якому попросив особисто Володимира Путіна захистити його від нападок преси.