На яких умовах вийде на свободу Ходорковський

НовиниІнше    07.08.2013 - 10:01

Верховний суд скостив термін екс-голові ЮКОСу на два місяці. Чи буде третя справа?

Рівно через рік колись найголовніший опонент Володимира Путіна, екс-глава ЮКОСа Михайло Ходорковський, вийде на свободу. Учора Верховний суд РФ розглянув скаргу його захисту та адвокатів його бізнес-партнера, а по кримінальних справах - подільника Платона Лебедєва, і знизив з 11 років до 10 років і 10 місяців терміни покарання обом ув'язненим. Але сам вирок у другій справі ЮКОСа суд визнав законним і обгрунтованим, а значить, відкинув вимогу захисту знизити термін ув'язнення до фактично відбутого. Нагадаємо, Ходорковський був заарештований у 2003 році, через два визнаний винним у шахрайстві і засуджений на дев'ять років. В кінці 2010 року суд засудив Лебедєва і Ходорковського до 14 років колонії з урахуванням раніше відбутого строку (у 2005-му були засуджені на вісім років), визнавши їх винними в розкраданні 200 мільйонів тонн нафти і відмиванні грошей. Потім вирок був пом'якшений на кілька років.

Таким чином, Лебедєв повинен вдихнути повітря свободи в травні 2014 року, а Ходорковський - у серпні того ж року. Виникло питання, чи зможе і чи захоче «ворог» ВВП зайняти в опозиційному русі Росії місце блогера Олексія Навального, який 18 липня був засуджений за розкрадання лісу до чотирьох років позбавлення волі і навряд чи зможе виграти мерські вибори в Москві. Важелі впливу на Ходорковського у російської влади ще залишилися: не раз главу ЮКОСа підозрювали в причетності до вбивства в 1998 році мера Нефтеюганска Володимира Пєтухова. Мер Нефтеюганска виявився першим, хто відкрито виступив проти ЮКОСА, вимагаючи, щоб олігархи повернули місту несплачені податки. А потім, як встановило слідство, в день народження Ходорковського (26 червня) невідомий розстріляв Пєтухова.

«Ймовірність виходу Ходорковського на волю звичайно ж обговорюється в Росії на самому верху, - російський політолог Андрій Окара. - На даний момент Путіна більше хвилює Навальний, тому що він став персонажем великої політики. Я думаю, Ходорковський його цікавить менше: плюс два місяці або мінус два зараз ніякої ролі не грає - президентські вибори ще далеко. Але третя справа для Ходорковського цілком реально, і якщо воно з'явиться, пов'язане воно буде з мером Нефтеюганска. Не виключено, що з Ходорковським досягнута домовленість: він виходить на свободу через рік і не буде більше займатися політикою, а влада не повертатимуться до справи Пєтухова.

Відсутності третьої справи на сьогодні може свідчити: він відходить від політики ». Сам Ходорковський про своє майбутнє мовчить.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top