ua en ru

Кого беруть в українську міліцію

Співробітники МВС просять не вводити детектор брехні: нікому буде працювати.


Після низки гучних міліцейських скандалів у багатьох райвідділах чекають тотальних перевірок і переатестації, про яких у Раді попередив глава відомства Віталій Захарченко. Рядові міліціонери не виключають, що «ревізори» приїдуть разом з психологами, а ті проведуть тести, щоб за допомогою Спецпитання і різнокольорових картинок виявити працівників, схильних до агресії. «Після Врадіївського скандалу начальство сказало бути напоготові, тому що приїхати можуть у будь-який момент», - розповіли нам співробітники багатьох РВВС як у центральних, так і в прикордонних областях. Спікер миколаївської міліції Ольга Передеренко не виключила, що перевірять не тільки особисті справи заарештованих співробітників, підозрюваних у згвалтуванні, але і тих, хто перевіряв хлопців на профпридатність.

Виступаючи у ВР, Захарченко доручив міліцейським кадровикам розробити нову систему критеріїв відбору кандидатів. Які саме вони будуть, поки точно не відомо. Як один з варіантів розглядається детектор брехні, на якому перевірять при прийомі на роботу, і детальне опитування сусідів претендентів. Про це нам повідомив один з керівників в МВС. Міліцейські начальники б'ють тривогу: після такого відбору нікого не залишиться. «Навіть без детектора брехні відсіюється щонайменше близько 10-20% претендентів ще на перших етапах, де психолог спільно з психіатром визначають, наскільки жорстокий чоловік і чи часто бреше, - розповів нам інший керівник в МВС. - Схильність до агресії та депресії виявляють за допомогою різнокольорового паперу: претендента пропонують вибрати колір, який відповідає настрою: наприклад, чорний і сірий свідчать про пригніченості і наявності проблем в особистому житті. А бреше людина чи ні, виявляють, ставлячи одне й те ж питання в різних інтерпретаціях і з інтервалом в 50-60 питань, а потім порівнюють відповіді. Питають про різне: як часто випиваєш, чи споживаєш наркотики, в яких випадках скористаєшся табельною зброєю. А на «закуску» - чи щасливий і чому йдеш в міліцію, де можуть платити менше 2 тис. грн на місяць. Запитання побудовані так, що якщо людина схильна до жорстокості - психолог побачить це відразу ».

Звичайні дільничні, беркутівці і слідчі розповіли нам, що насправді процес перевірки для них був не таким вже складним і тривалим. «Для тих, у кого є в міліції« блат », це взагалі формальність. А у мене і немає родичів в МВС, але перевірка була такою, що я вже й забула, що ж запитували », - дала відверте інтерв'ю з нами одна з слідчих, що працюють в органах кілька місяців. «Здобувши вищу освіту, я просто прийшов в РВВС і запитав, чи є вакансії. Мені запропонували посаду дільничного. Пройшов тест з 101 легкого питання, чотири місяці відслужив у школі міліції і прийшов на роботу », - каже дільничний Андрій з Сумської області. «А у нас була шкала брехні. Питали, чи завжди мию руки перед їжею, перебігаю Чи дорогу не по зебрі, питання дуже прості, я їх пройшов без проблем », - розповів нам беркутівець Євген.

Дільничний Михайло Коваленко, який працює в селищі Нові Петрівці, де живе Віктор Янукович, говорить, що йому на тестах у свій час довелося відповідати майже на 200 питань - тобто вдвічі більше, ніж іншим міліціонерам. Також, як розповів Коваленко «Сегодня», йому нерідко доводиться виїжджати до місця проживання президента, якщо там починають мітингувати будь активісти. «Я пройшов школу міліції, щорічно проходжу планову перевірку у психолога», - розповів нам Коваленко. Його колега Вадим Волошин, який охороняє порядок в Конча-Заспі, каже, що теж відповідав на пару сотень питань, серед яких були і про алкоголь, і про зброю.