Ізраїль злив стратегії США в Сирії

Президент Ізраїлю Шимон Перес оголосив , що США застосують силу проти чинного в Сирії уряду в тому випадку , якщо воно , всупереч власним обіцянкам , що не знищить всі запаси хімічної зброї.

За його словами , Вашингтон відмовиться від атаки якщо Сирія « проявить чесність і зробить реальні дії, спрямовані на ліквідацію хімічного арсеналу ».

При цьому Перес зазначив , що будь-яка спроба Дамаска піти від виконання взятих на себе зобов'язань з роззброєння поза всяких сумнівів обернеться військовою операцією.

Таким чином ізраїльський президент прокоментував інформацію про те , що президент США Барак Обама відклав нанесення удару по Сирії на невизначений час , вирішивши вивчити пропозицію Росії щодо мирного вирішення конфлікту.

Нагадаємо , раніше представники американської влади неоднозначно сприйняли пропозицію російського МЗС про передачу сирійського зброї під міжнародний контроль . У той час як Обама бачив у пропозиції Москви можливий вихід з кризи , Держдепартамент висловився щодо нього скептично. Керрі ще до заяви російського МЗС називав відмова Сирії від хімічної зброї умовою для скасування військового удару , проте пізніше пояснив , що заява була « риторичним ».

У свою чергу , Сирія офіційно підтримала російську ініціативу.

9-го вересня Сенат США почав розгляд резолюції щодо Сирії , однак перше голосування з цього питання було відкладено на невизначений термін.

Сирійський запас хімічної зброї є одним з найбільших на Близькому Сході. США звинувачують Дамаск у хімічній атаці на передмістя Дамаска Гуту 21 серпня, жертвою якого стали понад 1400 осіб . Сирійська влада категорично заперечують використання хімічної зброї і звинувачують у нападі повстанців.

Як очікується , незабаром в Раду безпеки ООН буде спрямована резолюція , що конкретизує заходи щодо позбавлення Сирії від хімзброї , а також санкції за відмову Дамаска від її виконання . США вже заявили , що повернуться до ідеї військової операції , якщо роззброєння не трапиться або буде неповним.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся