Винахідливі українці придумали, як піти від штрафів ДАІ

НовиниІнше    06.08.2013 - 11:22

Сховатися від камер на дорогах пропонують спецрамками на номери.

Українським водіям пропонують все нові хитрощі для того, щоб заховати свої кімнати від фотокамер на дорогах. Популярні раніше способи піти від штрафів ДАІ (пластини, спотворюють номери, покриття лаком) вже не актуальні.

В інтернеті пропонують новинку: так звані «Spy-рамки». Прилад досить хитромудрий, і, як обіцяють продавці, зовні на номерах зміни не розгледіти (за правилами, номер повинен чітко проглядатися з відстані 20 метрів). Але прилад нібито генерує інфрачервоні промені, які не дають камерам сфокусуватися і зафіксувати номер. «Інспектор, навіть при близькому розгляді, не помітить ніяких змін. Номер закріплюється на передбаченому місці, він чистий і читається. Тому за правилами ПДР вас не зможуть притягнути до відповідальності », - запевнив нас Олександр, який продає таку техніку в інтернеті. Набір з двох рамок обійдеться власникові в $ 200.

У ДАІ кажуть, що, швидше за все, такі пристосування - спосіб обдурити наївних автолюбителів. «Я бачив в інтернеті таку інформацію, але у мене немає достовірних даних, що такі рамки або плівки заважають камері сфотографувати номер. Ці методи не ефективні. Хоча ми періодично проводимо операції за номерними знаками, і випадки виявлення таких пристосувань бувають », - сказав« Сьогодні »начальник Центру безпеки руху та автоматизованих систем МВС Сергій Будник.

Не вірять у таке диво техніки та експерти. «Як тільки ввели« Візир », в інтернеті з'явилася маса всяких пристроїв: і балончики, які бризкають на номери, і рамки, які під певним кутом приховують номер. Я їх усі перевірив, включаючи і нові рамки, - це все не працює на практиці, - каже нам експерт проекту «Дорожній контроль» Єгор Воробйов. - Камера експонує об'єкт на матрицю через лінзу, тобто все те, що бачить людське око, також потрапляє на матрицю камери. І я не знаю, що можна таке придумати, щоб око бачило, а камера не бачила. Таке може бути тільки в темряві - там у очі светочуствітельность вище, ніж у камери. А у всіх інших випадках це неможливо ».

«Spy-рамки» - не єдині новинки, що недавно з'явилися на ринку. Ще одна - рамка-шторка (900 грн), яка просто і нехитро закриває номери у разі потреби. Друга - рамка-перевертиш (3000 грн), яка дозволяє перевернути номер і замінити його іншим. Обидві працюють за допомогою автоматичного пульта управління з салону машини. Проте любителям поганяти і поекспериментувати варто двічі подумати. «Якщо номерний знак відсутній, він не встановленого стандарту або не дає можливості чітко прочитати з відстані 20 метрів, - це вважається порушенням. У такому випадку складається протокол, і порушник карається штрафом від 255 до 325 грн », - каже Будник.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
Теги: ГАИ
On Top