ru ua

Хочете доступне житло? Працюйте на двох роботах, - Азаров

При навчанні ще й дві роботи - рецепт Азарова для студента на отримання квартири. Прем'єр у відпустці вирішив розповісти харківській молоді, як отримати так зване, доступне житло.

У Харкові Микола Азаров сьогодні не в якості голови уряду. Офіційно він у відпустці, тому зі студентами зустрічається як лідер провладної партії. Тема для розмови з молоддю, як отримати власне житло. За словами Азарова, треба просто взяти участь в урядовій програмі. Середня вартість квартири в Україні - 300 тисяч гривень, каже Азаров. Держава готова надавати молоді кредити на пільгових умовах, але початковий внесок - 25 відсотків від цієї суми, молоді люди повинні накопичити самостійно.

Микола Азаров, прем'єр-міністр України:

Призбирувати грошей на цей початковий внесок - 25% від усієї суми. Можемо знайти з вами 25%?

-Ні .. _

Важко. А працювати ми з вами вміємо? Ось значить, треба молодій людині працювати на двох роботах і ніхто не збирається на блюдечку з блакитною облямівкою підносити квартиру »

Разом зі студентами прем'єр намагався підрахувати, скільки необхідно коштів державі, щоб профінансувати програми, де ці гроші взяти. Але для залу, кажуть студенти, розмова на макроекономічні теми зрозумілою не здалася.

Аліна Дудник:

Набагато буде простіше зорієнтуватися, коли ця програма вже почне працювати, і на конкретних прикладах ми побачимо, як це все можна реально зробити. Поки якось ще кілька розлого, ще важко собі уявити, як реально це буде працювати. Я так зрозуміла, найголовніше - це стабільність, щоб не зупинятися, а продовжувати все в тому ж напрямку. Це як би основна інформація, яку нам намагалися донести.

Ганна Ляхова, студентка:

Принцип-то зрозумілий, але як це зробити. Я теж в молодій сім'ї, я не уявляю, як можна накопичити ще й на квартиру. По-перше, треба жити, собі на прожиття заробити - на нормальне. А як ще відкладати на квартиру, назбирати 75 тисяч, взагалі в принципі не уявляю.

Більше з озвученого, кажуть студенти, запам'яталося думка Азарова про те, що середня зарплата в чотири тисячі гривень скоро для України буде дійсністю.

Роман Колісник, студент п'ятого курсу:

Все було - але взагалі, нового, конкретно нічого не зрозуміли. Коли буде зарплата 4000 гривень, незрозуміло, які будуть ціни, який прожитковий рівень. І чи вистачить цих грошей, щоб відкласти на початковий внесок.

Після зустрічі зі студентами на Миколу Азарова чекав синьо-білий натовп під офісом місцевих регіоналів. Там прем'єр повинен був урочисто відкрити музей Партії Регіонів. Але дізнатися, що за експонати будуть представлені у цій експозиції, і як взагалі музей виглядає, нікому не вдалося. Ще напередодні стало відомо, що цей пункт з програми візиту виключили. Тому після мітингу біля Оперного театру віп-кортеж перекритою Сумською попрямував в аеропорт. Чому радувалися водії, простоявши цілий день в пробках і згадуючи про непомітні відпустки західних політиків.

Наприклад, прем'єр-міністра Великобританії Девіда Кемерона. Той, коли відпочивав в Італії навіть не отримав замовленої кави, тому що його не впізнала офіціантка. Адже він виглядав як звичайний турист - ніяких кортежів і ніякої охорони.