ru ua

"Стіна з ножицями" і маски для яєць: Bob Basset та Гамлет Зіньковський покажуть "Предмети" на Ukrainian Fashion Week 2019

"Стіна з ножицями" і маски для яєць: Bob Basset та Гамлет Зіньковський покажуть "Предмети" на Ukrainian Fashion Week 2019 Маски студії Bob Basset (фото: прес-служба)

01.02.2019 - 03.02.2019

1-3 лютого художники Bob Basset та Гамлет Зіньківський презентують фрагмент спільного проекту "Предмети" на Ukrainian Fashion Week 2019 у Мистецькому Арсеналі. Гамлет представить «Стіну з ножиць», які вже дванадцять років збирає по світу, а Bob Basset — п’ять знакових масок студії та, вперше для широкого загалу, іронічну інсталяцію "Голгофа" з яйцями, вдягнутими у мінікопії ключових для арт-студії шкіряних масок. Сьогодні інсталяція набуває нове прочитання, адже куряче яйце стало "новим світовим трендом".

Презентація експозиції і публічне інтерв'ю з обома художниками "Предметна розмова" відбудеться 2 лютого о 18:00 в art space 4. Вхід на виставку безкоштовний, а на презентацію необхідно зареєструватися за посиланням.

"Стіна з ножицями" і маски для яєць: Bob Basset та Гамлет Зіньковський покажуть "Предмети" на Ukrainian Fashion Week 2019

Уперше проект "Предмети" був реалізований у вересні 2018 року в рідному для обох митців Харкові, в Центрі сучасного мистецтва "ЄрміловЦентр", для якого став найбільш відвідуваною виставкою за весь час існування. А в грудні мистецьку колаборацію Гамлета й Bob Basset’а вдалося побачити глядачам полтавської галереї Art Jump.

Митці пропонують інакше подивитися на рукотворний світ, реактуалізувати звичне та буденне. Bob Basset представляє реальні речі нереальних світів, а Гамлет запрошує до перепрочитання повсякденного.

Центральний об’єкт експозиції "Предметів» — "Стіна з ножиць" Гамлета Зіньківського, яка наснилася митцю дванадцять років тому.

"Стіна з ножицями" і маски для яєць: Bob Basset та Гамлет Зіньковський покажуть "Предмети" на Ukrainian Fashion Week 2019

Величезна стіна з ножиць приснилася художнику дванадцять років тому. З того часу Гамлет колекціонує ножиці, знаходячи їх за оголошеннями та на барахолках по всьому світу. У колекції художника експонати з різницею майже в десять сторіч: від ножиць часів Київської Русі — до бренду Tiffany & Co. На стіні можна знайти ножиці від звичайних манікюрних, канцелярських і швацьких — до ножиць для підстригання овець, нарізки свічок, ягід винограду та навіть варених яєць.

"Ножиці для мене є символом відсікання всього зайвого, — говорить художник. — Мені хотілося б, щоб глядачі, побачивши це полотно з ножиць, наново подивилися на буденні речі, переосмислили своє ставлення до того, що є мистецтвом".

"Стіна з ножицями" і маски для яєць: Bob Basset та Гамлет Зіньковський покажуть "Предмети" на Ukrainian Fashion Week 2019"Стіна з ножицями" і маски для яєць: Bob Basset та Гамлет Зіньковський покажуть "Предмети" на Ukrainian Fashion Week 2019

У версії "Предметів" для Ukrainian Fashion Week з'являється іронічна інсталяція Bob Basset'а — "Голгофа" з яйцями, одягненими в миникопии знакових для арт-студії шкіряних масок. Інсталяція була створена в 2016 році, але сьогодні робота набула нове прочитання: яйце стало "новим світовим трендом".

Дуетом Гамлет Зіньківський та Bob Basset вперше беруть участь у Ukrainian Fashion Week, утім, у кожного митця своя історія з UFW і місцем його проведення — Мистецьким Арсеналом. Bob Basset неодноразово долучався до престижного модного форума й працював зі світовими модними брендами. Гамлет Зіньківський лише раз співпрацював із українськими дизайнерами: зробивши принт «Супутник» для однієї з колекцій Лілії Пустовіт. Проте у Мистецькому Арсеналі, в якому проходить UFW, Гамлет виставлявся неодноразово, починаючи з 2010 року. У межах останнього проекту "Швидкорозчинний час" Зіньківський створив інсталяцію, котру зараз можна побачити на подвір’ї Мистецького Арсеналу.

"Стіна з ножицями" і маски для яєць: Bob Basset та Гамлет Зіньковський покажуть "Предмети" на Ukrainian Fashion Week 2019

Bob Basset працює у створеному ним жанрі техноромантизму, а багато хто називає митця гуру стімпанка. Його роботи виставлялися у Лондоні, Парижі, Нью-Йорку, Сеулі, Пекіні; маски Bob Basset’а з’являлися у кліпах Metallica, Slipknot, Korn, Avril Lavigne, Otep, Beissoul & Einius, використовувалися в фільмі "Паралелі" кінокомпанії RSA Films студії Рідлі Скотта й отримали високу оцінку Девіда Лінча.